Kobieta jest emocją

20 luty 2018

Wystawa fotografii Sylwii Wawrzyniak-Bodnar "Kobieta jest emocją" na winnicy rodziny Krojcig Stara Winna Góra.

Wystawa będzie przedstawiać portrety kobiet z gminy Sulechów. Do tego wydarzenia został przeprowadzony mały eksperyment literacki. Do wybranch zdjęć autorzy dopisali małe formy literackie, emocje, odczucia jakie mieli przy ogladaniu zdjęć - w eksperymencie literackim udział wzięli Monika Suder (dziennikarka), Dariusz Kamys ( kabaret Hrabi), Tomasz Majer (Kabaret Hrabi), Andrzej Smykowski, Elżbieta Kuna-Kwiecińska (poetka z Sulechowa).

W projekcie wzięło udział kilkanaście kobiet z gminy Sulechów. Jako kobiety uważamy, że w czasach, w których przyszło nam żyć, często oceniane jesteśmy po tym jak wyglądamy, co nosimy – a nie po tym co wiemy, potrafimy - z czym się zmagamy. Żyjemy również w czasach, w których kobiety w mediach i wszędzie indziej są prezentowane jako ambasadorki doskonałości i młodości. Ważne jest, aby przypomnieć wszystkim, że istnieje również inny rodzaj piękna, bardziej realny i prawdziwy, niezmanipulowany przez komercję czy jakieś inne interesy. Piękno, które mówi o indywidualności, o odwadze bycia sobą i własnej wrażliwości. Uwolnienie kobiety od idei wiecznej młodości i doskonałości – to dopiero wyzwanie. Ideał doskonałego piękna promowany przez społeczeństwo jest po prostu niemożliwy do osiągnięcia.

Do projektu zaprosiliśmy kobiety z gminy Sulechów w różnym wieku, które są albo znane w lokalnej społeczności ze swojej działalności społecznej, charytatywnej lub artystycznej. Kobiety działające w kołach gospodyń wiejskich, sołtyski, urzędniczki, nauczycielki, emerytki i uczennice. Kobiety, które mają pasje i przełamują stereotypy. . Za każdą kobietą idą jej doświadczenia, zamiłowania , pasje a przede wszystkim historie. Dlatego do tego projektu przeprowadzimy, również eksperyment literacki.

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Obrzańskie Winne Wzgórza

27906994 10212765433264873 627217111 o

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u