Wzgórze Piastów. Spotkanie z pisarzem

13 czerwiec 2018

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze uprzejmie zaprasza w piątek, 15 czerwca br. o godz. 17.00 na regionalną premierę najnowszej książki Krzysztofa Koziołka „Wzgórze Piastów”. Spotkanie z pisarzem poprowadzą dr Alina Polak-Woźniak oraz Alfred Siatecki.

„Wzgórze Piastów” – to wybuchowa mieszkanka kryminału i powieści szpiegowskiej w doskonale oddanych realiach przedwojennych czasów, podlana sosem pełnym namiętności i z akcją osadzoną w Grünbergu (czyli w Zielonej Górze) tuż przed wybuchem II wojny światowej.

Podczas pracy nad zbieraniem materiałów do powieści, jej autor przeczytał 6 tysięcy stron książek o historii Zielonej Góry, obejrzał kilka tysięcy archiwalnych pocztówek i widokówek, dotarł też do najdalszych czeluści internetu. Wszystko w trosce o to, aby jak najwierniej oddać realia czasów, w których dzieje się akcja „Wzgórza Piastów”, nie tylko historyczne, ale także topograficzne, kulturowe, religijne, społeczne i polityczne. W kryminale – jak na książkę o Grünbergu przystało – nie mogło też zabraknąć licznych odniesień do winiarskich tradycji miasta.

Krzysztof Koziołek, lubuski pisarz i dziennikarz, zielonogórzanin z urodzenia, od 15 lat mieszka w Nowej Soli. Na co dzień pasjonat górskich wędrówek, zapalony kibic żużla i fan serialu „Na południe”. „Wzgórze Piastów” jest 14. powieścią w jego dorobku. Wydawcą książki jest warszawskie wydawnictwo Akurat (imprint wydawnictwa MUZA SA). Książka jest drugą częścią serii, w której ukazały się już: „Furia rodzi się w Sławie” (2015) oraz „Góra Synaj” (2017).

Zapraszamy, wstęp wolny.

Muzeum Ziemi Lubuskiej

 

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u