Koncert na 100-lecie Niepodległości

26 listopad 2018
Koncert na 100-lecie Niepodległości Pixabay

Już jutro, 27 listopada 2018 r. o godz. 18.00 w Sali kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej odbędzie się koncert INKLINACJE, REFLEKSJE, NIEDOPOWIEDZENIA – KOMPOZYTORZY ZIEM ZACHODNICH DLA NIEPODLEGŁEJ.

Organizatorem koncertu jest Instytut Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, a został on poświęcony twórczości współczesnych kompozytorów, reprezentujących trzy ośrodki Ziem Zachodnich: Zieloną Górę, Poznań i Szczecin. Autorzy kompozycji są wykładowcami Uniwersytetu Zielonogórskiego, Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Akademii Sztuki w Szczecinie. Wstęp wolny!

Koncert wpisuje się w tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasze wydarzenie zostało również zgłoszone do rządowego Programu Wieloletniego „Niepodległa” i uzyskało aprobatę Pełnomocnika Rządu do spraw Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej. Prezentując najnowszą twórczość, chcemy przedstawić współczesne i aktualne oblicze naszego kraju. Program koncertu obejmuje utwory kameralne, powstałe na przestrzeni ostatnich 9 lat. Dwa z nich, autorstwa kompozytorów zielonogórskich (Juliusza Karcza i Katarzyny Kwiecień-Długosz), zostały napisane specjalnie na tę okazję. Ponadto w programie znajdą się kompozycje Artura Cieślaka, Artura Kroschela, Zbigniewa Kozuba i Agnieszki Zdrojek-Suchodolskiej.

Planowany koncert jest owocem współpracy Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego z Katedrą Kompozycji Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Program zostanie zaprezentowany dwukrotnie: w Poznaniu (22.11.2018) i w Zielonej Górze (27.11.2018).

Wykonawcą koncertu będzie Sepia Ensemble w składzie: Paulina Graś-Łukaszewska – flet, Anna Szmatoła – wiolonczela, Ostap Manko – skrzypce, Wojciech Jeliński – puzon, Jakub Czerski – fortepian.

Sepia Ensemble to zespół muzyki współczesnej związany z Akademią Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. W skład zespołu wchodzi dwunastu muzyków, którzy wykonują współczesny repertuar na rozmaite obsady. Zespół występował na koncertach i festiwalach muzyki współczesnej w Polsce, Estonii, Niemczech, Irlandii, Luksemburgu, Austrii, Iranie i Chinach.

Koncert poprowadzi Żaneta Kicińska, teoretyk muzyki i wykładowczyni w Instytucie Muzyk Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Źródło: Ewa Sapeńko Rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u