Wernisaż w Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego - Marek Sibinský

11 grudzień 2018
Wernisaż w Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego - Marek Sibinský

W piątek, 14 grudnia 2018 r. o godz. 13.00 w Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego przy al. Wojska Polskiego 71, odbędzie się otwarcie wystawy dr. hab. Marka Sibinskýego z Uniwersytetu Ostrawskiego w Czechach.

Artysta zaprezentuje prace z cyklu Uncertainty wykonane w technikach eksperymentalnych i serigrafii. Wystawie będzie towarzyszył wykład pt. International Serigraphy Symposium Ostrava zakończony panelem dyskusyjnym dla studentów.

Dr hab. Marek Sibinský zajmuje się grafiką i malarstwem. W swojej twórczości wykorzystuje eksperymentalne techniki graficzne i najnowsze technologie druku cyfrowego (sitodruk i różne formy nadruku), które pojawiają się podczas procesu tworzenia. Pracuje cyklami. Interesuje się problemem komunikacji międzyludzkiej. Bada sens informacji i wpływ mediów na sektor życia zbiorowego.

Kuratorzy wystawy: dr Janina Wallis, kustosz dyplomowany i prof. Andrzej Bobrowski. Wystawę można zwiedzać do końca stycznia 2019 r. Serdecznie zapraszamy.

MAREK SIBINSKÝ

Marek Sibinský urodził się 20.01.1974 r. w Frydku-Mistku, Czechy.

Maturę zdał w 1992 r. w średniej szkole artystyczno-przemysłowej w Brnie (specjalizacja malarstwo). W 1997 r. ukończył studium magisterskie na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Ostrawskiego (katedra twórczości plastycznej – pracownia wolnej i stosowanej grafiki prof. Eduarda Ovčáčka).

W 2006 r. ukończył studium doktoranckie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, filia w Cieszynie, Wydział Artystyczny, Instytut Sztuki. W 2015 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, filia w Cieszynie, Wydział Artystyczny, Instytut Sztuki. Obecnie jest kierownikiem Katedry Grafiki i Rysunku Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Ostrawskiego.

Źródło: Ewa Sapeńko Rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego

plakat

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u