Koncert Charytatywny dla pogorzelców z Kiełpina

23 styczeń 2019
Koncert Charytatywny dla pogorzelców z Kiełpina NewsLubuski.pl (ARCHIWUM)

Już w niedzielę 27 stycznia na sali w Ochli odbędzie się charytatywny koncert połączony z licytacjami dla pogorzelców z Kiełpina. Wstęp: cegiełka w kwocie 10 zł

W czasie trwania koncertu będzie licytacja na rzecz pogorzelców, słodki poczęstunek (kawa, herbata, ciasto), atrakcje dla dzieci (balony, malowanie buziek, wata cukrowa, popcorn), kiermasz ręcznie robionych rzeczy i wiele innych atrakcji. Poczatek imprezy godz. 16:00 a zakończenie 19:00

Podczas koncertu wystąpią:

1. Zespół PARADOX ze szkoły Yamaha

2. Gość specjalny Przemysław Szczotko

3. Grupa taneczna przy Stowarzyszeniu Zawsze Aktywni

4. Kinga Walczak

5. Chór PICCOLO z ZE nr 5 w Zielonej Gorze - Ochli

6. Sasza Mandryk

7. Chór Parafialny

8. Teatr BAŁAŁAJKA

9. Ula i Patryk improwizują

Przypomnijmy:

Do pożaru doszło w niedzielę, 4 listopada, nad ranem. W Kiełpinie, zielonogórskiej dzielnicy Nowe Miasto, płonął budynek mieszkalny. Do akcji wysłano 6 zastępów straży pożarnej. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego operacyjnego zielonogórskich strażaków po godzinie 8:45. Na drugim piętrze mieszkalnej części budynku biblioteki wybuchł pożar. Ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się po całym poddaszu. - To był moment. Tylko wyszedłem z domu, a pożar już szalał po poddaszu - relacjonuje świadek zdarzenia. Na miejsce wysłano 3 zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze oraz ochotników ze Świdnicy, Jarogniewic i Ochli.

- Z budynku ewakuowano siedem osób. Jedna została zabrana do szpitala na szczegółowe badania - mówi kpt. Mariusz Łyjak z zielonogórskiej straży pożarnej. Strażacy z założonymi aparatami powietrznymi prowadzili działania z zewnątrz oraz wewnątrz obiektu. Kiedy ogień zaczął rozprzestrzeniać się na dach rozstawiona została drabina mechaniczna. W międzyczasie z domu wyniesiono dwie butle z gazem, które były bardzo niebezpieczne dla ratowników, ponieważ w każdej chwili mogły wybuchnąć. Ponadto z biblioteki znajdującej się na parterze sukcesywnie wynoszono sprzęt elektroniczny.

Po ponad 30 minutach walki z żywiołem strażakom udało się opanować sytuację. Momentami było bardzo groźnie. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u