XVII Targi Pracy

18 marzec 2019
Autor: 
XVII Targi Pracy Pixabay

W środę, 20 marca 2019 r., w godz. od 10.00 do 14.00 w hali Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. prof. Z. Szafrana 4 Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego organizuje XVII Targi Pracy. W tym roku stoiska wystawi 72 pracodawców!

Targi Pracy na UZ to inicjatywa, która z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych pracodawców i osób poszukujących nie tylko pracy, ale również staży i praktyk. Jest to najlepsza okazja, żeby w jednym miejscu i czasie poznać wzajemne oczekiwania, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć lub sprawdzić dokumenty aplikacyjne, czy też otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez firmy wystawiające się na targach.

Pracodawcy natomiast mają możliwość pozyskania dobrze przygotowanej, wykwalifikowanej kadry pracowników, stażystów i praktykantów oraz mogą trwale zaistnieć w świadomości studentów i absolwentów jako pracodawca.

Targi to nie tylko oferty, ciekawe z punktu widzenia studenta czy absolwenta, są także propozycje dodatkowe, w postaci warsztatów, wykładów i prezentacji, które, co bardzo istotne, prowadzone są przez praktyków - pracowników firm biorących udział w targach.

Targi są niepowtarzalną okazją na bliższy kontakt z przedstawicielami pracodawcy. Lista wystawców udostępniona jest na stronie Biura Karier UZ 

WYKŁADY I WARSZTATY

9.50 – 11.10 Oko w oko z rekruterem, czyli jak dobrze wypaść na rozmowie rekrutacyjnej - s. 1 bud. A-29 (wykład) – provident S.A.

11.30 – 12.30 Własna firma. Zobowiązania przedsiębiorcy wobec ZUS – s.1 bud. A-29 (wykład) – ZUS S.A.

13.15 – 14.00 – Kariera w branży nowych technologii – s.315 bud. A-2 (prezentacja) – Cinkciarz.pl

LOŻA EKSPERTÓW

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Konsultanci udzielają informacji odnośnie dotacji unijnych na założenie działalności gospodarczej.

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - eksperci podpowiedzą skąd brać fundusze na założenie i rozwój własnej działalności gospodarczej.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Nie pracujesz? Masz pomysł na biznes ale nie wiesz od czego zacząć? Masz kilku znajomych i chcielibyście razem działać? Rozkręcamy społeczny biznes!

Zapraszamy z interesowanych rozkręceniem biznesu w formie spółdzielni socjalnej i uzyskaniem na ten cel bezzwrotnej dotacji.

Przyjdź a dowiesz się:

- czym jest spółdzielnia socjalna i dlaczego warto ją prowadzić

- czym jest przedsiębiorstwo społeczne

- kto możne uzyskać dotację, w jakiej wysokości i na co ją przeznaczyć

- jak skorzystać ze wsparcia szkoleniowego i biznesowego.

Urząd Statystyczny – tutaj dowiesz się, jak krok po kroku założyć własną firmę, ile podobnych firm już działa na naszym terenie. A może nie ma jeszcze żadnej i właśnie znalazłeś swoją niszę?!

Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Zielonej Górze - tu eksperci wyjaśnią jakie są rodzaje umów z pracodawcą, podpowiedzą, jak skutecznie zabezpieczyć swoje interesy właściwie zawartą umową, sprawdzą umowy gotowe do podpisania, zasugerują na co zwrócić uwagę przy ich podpisywaniu a na jakie nie godzić się w żadnym wypadku.

Źródło: Ewa Sapeńko Rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u