Posadźmy razem las

25 marzec 2019
Autor: 
Posadźmy razem las Redakcja

Lasy pomagają w utrzymaniu powietrza, gleby, wody oraz człowieka w dobrym stanie.

Są zasadniczym elementem wielu wyzwań, z którymi się obecnie mierzymy, takich jak przeciwdziałanie zmianom klimatu, eliminowanie głodu czy realizacja idei zrównoważonego rozwoju społeczności miejskich i wiejskich. Ich rola stanie się z czasem jeszcze większa, populacja ludzka nieustannie bowiem rośnie i do 2030 roku osiągnie 8,5 miliarda.

Nigdy nie jesteś zbyt młody, by zacząć uczyć się o drzewach

Pomaganie najmłodszym w łączeniu się z naturą sprawia, że młode pokolenia mają większą świadomość korzyści płynących ze zrównoważonego zarządzania drzewami i lasami. Dla niektórych dzieci lasy są bezpośrednim źródłem pokarmu, drewna, a także schronieniem, są częścią ich codziennego życia. Inne dzieci mogą odkrywać lasy w salach lekcyjnych i w szkołach leśnych, spędzając czas na wycieczkach z przewodnikiem do lasów lub parków miejskich, albo mogą się uczyć o drzewach rosnących w ogrodach.

6 IV odbędzie się akcja “Posadźmy razem las” w ramach ogólnopolskiej kampanii Lasów Państwowych “1000 drzew na minutę”

lokalizacja: Przylep (w pobliżu lotniska)

godz. 9:00-13:00

Sadzenie lasu- akcja od 2015 r. corocznie organizowana przez zielonogórskich leśników wspólnie z partnerami wydarzenia ... zaplanowano różne atrakcje towarzyszące, m.in. w Leśnej Osadzie realizowane będą działania z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej... i szczypta historii z okazji 95-lecia LP (dla koneserów dawnych atrybutów niezwykłe wizualne ciekawostki).

Zapraszamy w rodzinnym gronie.

mapka

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u