Renesans Jazzu w województwie Lubuskim

05 kwiecień 2019
Autor: 
Renesans Jazzu w województwie Lubuskim Keep Calm PR

Trasa koncertowa Anny Gadt odbywająca się w ramach projektu Jazz360 rozpocznie się w sobotę 6 kwietnia koncertem w gorzowskim Jazz Clubie „Pod Filarami”.

Serię recitali w całej Polsce zamknie zaś koncert w zielonogórskiej Piekarni Cichej Kobiety 13 kwietnia. Kompozytorka, wokalistka i improwizatorka zabierze słuchaczy w mistyczną i romantyczną podróż do epoki odrodzenia, której muzykę ożywi jazzową improwizacją.

Podczas koncertów usłyszymy utwory z albumu Renaissance inspirowanego muzyką epoki odrodzenia. Anna Gadt z zespołem w mistrzowski sposób na nowo interpretuje kompozycje należące do kanonu muzycznego sprzed pięciu wieków. W rękach jazzowych muzyków dzieła Wacława z Szamotuł, Mikołaja z Krakowa, Gerwazego Gorczyckiego, Mikołaja Gomółki i Jana z Lublina odradzają się w nowoczesnej formie. Utwory, w oryginale będące kanonem muzyki sakralnej, w nowej interpretacji stają się swobodne, ale jednocześnie mistyczne. Na scenie wokalistce towarzyszą perkusista Krzysztof Gradziuk i akordeonista Zbigniew Chojnacki. Akordeon ma w tych utworach swoje szczególne miejsce, wielokrotnie przejmuje rolę kościelnych organów.

Anna Gadt z pewnością prezentuje obecnie jeden z najpiękniejszych głosów kobiecych na polskiej jazzowej – powiedział Mateusz Zarembowicz, prezes Fundacji Polski Jazz, która jest organizatorem trasy – Kryształowa barwa w połączeniu z najwyższym kunsztem pozwalają jej wspaniale interpretować utwory w różnych klimatach, a odwaga pcha w kierunku inspiracji tak ambitnych jak muzyka dawna. Materiał, który trio zaprezentuje słuchaczom podczas kwietniowej trasy łączy w sobie wiele kontrastów – dawne utwory sakralne stają się bazą dla rozrywkowej muzyki jazzowej, kompozycje posiadające ściśle określoną strukturę artyści poddają wolnej i nieskrępowanej improwizacji, a bogate klasyczne instrumentarium przechwytuje perkusja i akordeon. Koncert będzie więc nie lada gratką zarówno dla fanów jazzu, klasyki oraz dawnych kompozycji.

Koncert odbędzie się w ramach projektu Jazz360 realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Celem projektu Polski Jazz 360° jest propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności. Trasy koncertowe odbywające się w ramach projektu zapewniają dostęp do czołówki aktualnej sceny jazzowej także słuchaczom w mniejszych miastach. W instytucjach kultury w całej Polsce zobaczymy i usłyszymy wszystko to, co najbardziej aktualne w polskiej muzyce jazzowej: wielokulturowe muzyczne projekty i nieoczekiwane muzyczne połączenia, uznanych muzyków o ugruntowanej pozycji oraz najświeższe i najlepiej rokujące nowe twarze.

KONCERT ANNA GADT

6 kwietnia 2019 godz. 19.30

Gorzów Wielkopolski, Jazz Club „Pod Filarami”

ul. Władysława Jagiełły 7

13 kwietnia 2019 godz. 20

Zielona Góra, Piekarnia Cichej Kobiety

ul. Fabryczna 15

TAGI
KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u