Autorka zaprezentuje cykl tematyczny Pomiędzy wykonany w technice linorytu. Wystawie towarzyszy wykład z prezentacją pt. Pomiędzy – o odczuwaniu czasu z panelem dyskusyjnym dla studentów. Wykład odbędzie się w Bibliotece Sztuki zaraz po otwarciu wystawy. Kuratorami wystawy są dr Janina Wallis, starszy kustosz dyplomowany oraz prof. Andrzej Bobrowski. Wystawę można zwiedzać do końca maja 2019 r.
Agnieszka Maćkowiak (ur. 1991 r. w Poznaniu) - absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz grafiki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu; dyplom z wyróżnieniem w zakresie grafiki warsztatowej uzyskała w 2017 r. w Pracowni Wypukłodruku prof. Andrzeja Bobrowskiego.
Praca magisterska Agnieszki Maćkowiak została nominowana w konkursie im. Marii Dokowicz, który jest konkursem dla najlepszych dyplomów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od zakończenia studiów związana z macierzystą uczelnią. Obecnie jest zatrudniona na stanowisku asystenta w I Pracowni Grafiki – Wypukłodruku.
Wystawy w kraju i za granicą, wybór:
Międzynarodowe Triennale Grafiki (Kraków 2018),
A small graphics salon, Tekirdağ (Turcja 2018),
XIV Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka (Jelenia Góra 2018).
Współtwórca archiwalnej Galerii Studenckiej Drewutnia.
W 2014 r. pozyskała dotację w ramach Programu Regrantingowego Miasta Poznania, dzięki której stworzyła autorski cykl grafik. Prowadziła warsztaty z zakresu grafiki m.in. w ramach projektu TechKultura w poznańskim Zakładzie, podczas Festiwalu Floralia, w ramach cyklu „Sztuka – jak to się robi?” na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz podczas Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
Zajmuje się grafiką warsztatową, głównie linorytem.
Credo artystyczne Agnieszki Maćkowiak: Od lat jestem ciekawa, jak zmienia się świat. Ewolucja jest nieodłączna od żywych istot, wszystko się zmienia, świat jest w ciągłym rozwoju. Najbardziej interesuje mnie to, co jest pomiędzy: przestrzeń między tym, co realne i nierealne, moment między przeszłością a przyszłością. Te obszary to moje główne pole poszukiwań i refleksji. Moją główną dziedziną poszukiwań w sztuce jest linoryt, technika, która towarzyszy mi od lat. Tworzenie projektu, wycinanie matrycy i drukowanie są dla mnie rodzajem medytacji i momentem głębokiej refleksji nad moim nastawieniem do świata. Upraszczając grafiki i syntetyzując formę, staram się przekazać widzowi tę chwilę zastanowienia. Wierzę, że widz, uważnie obserwując dzieło, może, na zasadzie rezonansu, dotrzeć do wnętrza artysty i poczuć jego emocje towarzyszące mu podczas tworzenia.
Źródło: Ewa Sapeńko