Wernisaż w Galerii Grafiki Biblioteki Sztuki Uniwersytetu Zielonogórskiego

24 styczeń 2019
Wernisaż w Galerii Grafiki Biblioteki Sztuki Uniwersytetu Zielonogórskiego

W najbliższy piątek, 25 stycznia Galeria Grafiki Biblioteki Sztuki Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Wiśniowej 10 zaprasza na wernisaż wystawy Michała Tatarkiewicza z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, który odbędzie się o godz. 11.00.

Autor zaprezentuje cykl tematyczny Bez znieczulenia wykonany w technice druku cyfrowego. Są to plakaty autorskie o formacie 100 x 70 cm. Wystawie towarzyszy wykład z prezentacją pt. Bez znieczulenia. Referat odautorski z panelem dyskusyjnym dla studentów. Wykład odbędzie się w Bibliotece Sztuki zaraz po otwarciu wystawy.

Kuratorami wystawy są dr Janina Wallis, starszy kustosz dyplomowany oraz prof. Andrzej Bobrowski. Wystawę można zwiedzać do końca marca 2019 r. Serdecznie zapraszamy!

Michał Tatarkiewicz jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny). W 2006 r. obronił pracę magisterską z wyróżnieniem na kierunku grafika w Pracowni Litografii u prof. Stefana Ficnera. Od zakończenia studiów jest związany z macierzystą Uczelnią. W 2007 r. rozpoczął pracę na stanowisku laboranta w V Pracowni Grafiki i Offsetu. W latach 2017/2018 pełnił obowiązki asystenta w I Pracowni Grafiki - Wypukłodruku u prof. Andrzeja Bobrowskiego. Od 2017 r. prowadzi zajęcia z technik graficznych przy współpracy z dr. Maksymilianem Skorwiderem na studiach niestacjonarnych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, kierunek grafika, specjalność: projektowanie graficzne. W latach 2000-2001 studiował na kierunku edukacja artystyczna w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej w Zielonej Górze (obecnie Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego).

Zajmuje się grafiką, rysunkiem, plakatem i malarstwem.

Nagrody i wyróżnienia (wybór):

2017 - Wyróżnienie za plakat w konkursie Taiwan International Graphic Design Award (TIGDA),

2013 - Laureat Grand Prix Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, Trzecie miejsce na Międzynarodowym Biennale Plakatu “BICeBe” w Boliwii, Wyróżnienie na Międzynarodowej Wystawie Satyrykon w Legnicy.

2012 - Nagroda za plakat na Global Biennale of Graphic Design w Moskwie, Nagroda za plakat do Filmów Dokumentalnych Off Cinema w Poznaniu.

2009 - Nominowany do nagrody na Międzynarodowej Wystawie Satyrykon w Legnicy,

2008 - Finalista polskiej części konkursu Henkel Art Award w Warszawie, Nominacja do głównej nagrody Henkel Art Award w Wiedniu.

Brał udział w licznych wystawach w Polsce, Niemczech, Chinach, Japonii, Danii, Czechach, Rumunii, USA, Rosji, Boliwii, Austrii.

Źródło: Ewa Sapeńko Rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego

PLAKAT 2019 01

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u