„Jabłoniowy zawrót głowy" w Parku Mużakowskim. Kiermasz ogrodniczy i pokazy kulinarne

08 czerwiec 2019
Autor: 
„Jabłoniowy zawrót głowy" w Parku Mużakowskim Pixabay

W sobotę, 8 czerwca, w historycznej szkółce w polskiej części Parku Mużakowskiego już po raz piąty odbędzie się kiermasz roślin i owoców „Jabłoniowy zawrót głowy".

W godzinach 11:00-19:00 swoją ofertę zaprezentują firmy ogrodnicze, szkółkarze i sadownicy z regionu. Wśród oferowanych roślin będą sadzonki starych odmian drzew owocowych oraz rośliny ozdobne do ogrodu. Będzie też niepowtarzalna okazja, by bezpośrednio porozmawiać ze specjalistami-ogrodnikami i poradzić się ich w kwestiach dotyczących prowadzenia ogrodu.

W programie zaplanowano również spotkanie i spacer z ogrodnikiem, przejażdżki rikszami po alejkach parku (m.in. do szkółki, gdzie odbywać się będzie impreza) sprzedaż produktów roślinnych, przetworów domowych, miodów, a także rękodzieła. Dorośli i dzieci będą mogli wziąć udział w warsztatach, w czasie których wykonają filcowe owoce, żywe wianki na głowę oraz „park w słoiku".

Niecodziennym wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej imprezie będzie pokaz znanego kucharza Tomasza Jakubiaka. Z kolei zwieńczeniem całodziennych atrakcji będzie wieczorny plenerowy koncert orkiestry kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na imprezę w szkółce można dojechać rikszami kursującymi na trasie od Dębu Klementyny do Wiaduktu.

Tegoroczna, wiosenna edycja „Jabłoniowego zawrotu głowy" jest elementem projektu pn. „Park Mużakowski – ochrona, rozwój i promocja europejskiego dziedzictwa kultury" dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020, realizowanego wspólnie z zarządcą niemieckiej części parku, Stiftung „Fürst-Pückler-Park Bad Muskau".

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u