Piknik Europejski w Sławie

15 sierpień 2019
Piknik Europejski w Sławie Adobe Stock

17 sierpnia br., spotkajmy się w Sławie na Pikniku Europejskim. Gospodarzem wydarzenia będzie marszałek Elżbieta Anna Polak. W programie m.in. debata "Europejki i Europejczycy rozmawiają", quiz wiedzy o Wspólnocie Europejskiej oraz funduszach unijnych, specjalna ekostrefa i strefa aktywności. Będzie także przestrzeń, w której najmłodsi Lubuszanie, pod opieką animatorów, przeobrażą się w kreatywnych konstruktorów.

#LubuskieChallange to cykl spotkań, który stanowi rodzaj debaty publicznej na temat celu i efektów wspólnych działań na rzecz rozwoju województwa w aspekcie wydatkowania Funduszy Europejskich. W Sławie będzie można obejrzeć wielkoformatową wystawę fotografii, dzięki której mieszkańcy zobaczą jakie zmiany dokonały się w regionie w ciągu 15-letniego członkostwa Polski w UE.

PROGRAM

I. Strefa - „Europejczycy i Europejki rozmawiają"

12.00-12.10 - Pokaz krótkich spotów promocyjnych związanych z ukazywaniem efektów oddziaływania środków unijnych, które zostały stworzone na przestrzeni 2004-2019.

12.10.-12.25 - „Co wiesz o Unii Europejskiej?" – Krótki quiz wiedzy o Wspólnocie Europejskiej oraz funduszach unijnych

12.25.12.30 - Wspólne wysłuchanie „Ody do radości"

12.30-13.45 - Debata panelowa pn. „Europejki i Europejczycy rozmawiają

13.45.14.10 - Urodzinowy tort „15 lat Polski w Unii Europejskiej".

II. Strefa - „Kreatywne Lubuskie" – to przestrzeń, w której najmłodsi Lubuszanie, pod opieką animatorów, przeobrażą się w kreatywnych konstruktorów – nauka w połączeniu z zabawą pozwoli spędzić miło czas.

Czas trwania: 11.30-16.00

III. Strefa Aktywności - to miejsce , w którym pod okiem doświadczonego trenera, będzie można m. in. skorzystać z zajęć w formule maratonu spinningowego oraz z indywidualnych konsultacji fitness. Na odwiedzających będzie czekało 20 stacjonarnych rowerów treningowych oraz doświadczona kadra trenerska. Czas trwania: 11.30-16.00

IV. Strefa - „Eko Strefa" – w strefie zostanie zorganizowany Bike Bar, w którym jadąc na rowerze, siłą własnych mięśni będzie można przygotować zdrowy koktajl owocowy. Odwiedzający strefę będą mogli też dokonać recyklingu t-shirtów w nowe przedmioty codziennego użytku, m.in. torbę na zakupy, biżuterię, fartuszek kuchenny.

Czas trwania: 11.30-16.00

V. Strefa - „Informacje o Funduszach Europejskich" – to przestrzeń, w której osoby zainteresowane ubieganiem się o środki unijne otrzymają informację jak zdobyć unijne dofinansowanie, gdzie szukać ogłoszeń o trwających naborach, w jaki sposób podnieść swoją wiedzę w zakresie funduszy unijnych, jak zostać uczestnikiem szkoleń podnoszących kwalifikacje.

Tutaj też znajdzie się fotobudka, w której mieszkańcy będą mieli okazje wyrazić swoją jedność z UE, fotografując się z symbolami Zjednoczonej Europy.

Czas trwania: 11.30-16.00

VI. Strefa - #lubuskiechallenge – 15 lat w UE Przestrzenna, wielkoformatowa wystawa fotografii ukazująca zmiany, które dokonały się w regionie na przestrzeni lat, związane z realizacją programów współfinasowanych ze środków Unii Europejskiej.

Czas trwania: 11.30-16.00

Dzięki środkom z Unii Europejskiej nasz region pięknieje i dynamicznie się zmienia. Chcemy pokazać, że lubuskie gminy i miasta są europejskie, a Lubuszanie potrafią efektywnie wykorzystywać środki unijne.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u