Zapraszamy do wspólnego świętowania z Czarną Dywizją

11 wrzesień 2019
Zapraszamy do wspólnego świętowania z Czarną Dywizją st.chor.szt. Rafał Mniedło

Wrzesień to miesiąc szczególnie ważny dla żołnierzy spod znaku husarskiego skrzydła. W tym czasie na pamiątkę Wiktorii Wiedeńskiej, odniesionej onegdaj przez króla Jana III Sobieskiego, patrona 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11LDKPanc) żołnierze obchodzić będą coroczne święto.

Tegoroczne uroczystości odbywać się będą w nieco zmienionej formule.Uroczystości rozpoczeły się w środę 11 września, walnym zebraniem Federacji Organizacji Polskich Pancerniaków. Następnie w Kościele Garnizonowym pod wezwaniem Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego odprawiona została msza święta w intencji żołnierzy oraz pracowników resortu obrony narodowej Czarnej Dywizji. Tuż po nabożeństwie, na żagańskim Skwerze Czołgisty odbył się wieczorny capstrzyk.

Czwartek 12 września to kolejny dzień wspólnego świętowania.

- Rozpoczniemy uroczystym apelem, który będzie miał miejsce o godzinie 16.00 na żagańskim Placu Generała Maczka - informuje mjr Artur Pinkowski, oficer prasowy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. - Podczas uroczystości w jednym szeregu staną żołnierze dowództwa dywizji oraz reprezentanci podległych jednostek wojskowych. Nie zabraknie także weteranów i kombatantów, którzy służyli w Czarnej Dywizji oraz tych jednostkach wojskowych, których tradycje 11LDKPanc dziedziczy i kultywuje.

W tym dniu szczególnie wyróżniający się żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej otrzymają odznaczenia i medale resorowe, mianowania na kolejny wyższy stopień wojskowy oraz wyróżnienia honorowe i pamiątkowe odznaki honorowe 11LDKPanc.

Jednak na tym świętowanie się nie kończy, bo już w sobotę 14 września żołnierze Czarnej Dywizji zapraszają pasjonatów militariów i przyjaciół dywizji do miasteczka wojskowego, które mieścić się będzie obok Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu.

- Zapewniamy, iż każdy kto w tym dniu nas odwiedzi znajdzie coś dla siebie - dodaje rzecznik. - Poza możliwością poznania sprzętu wojskowego i warunków służby w podległych jednostkach wojskowych, skosztuje smacznej żołnierskiej grochówki. Ponadto na przybyłych czekać będą młodzi artyści klubów wojskowych, którzy prezentować będą swe możliwości i bogatą twórczość. Na najmłodszych czeka balonowe zoo, mobilna sala zabaw, dmuchane zjeżdżalnie oraz zamek do skakania i suchy basen.

plakat CZARNA DYWIZJA

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u