20-lecie Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii UZ

15 październik 2019
20-lecie Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii UZ Redakcja

17 października 2019 r. o godz. 9.00 w auli 205 w siedzibie Rektoratu Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Licealnej 9 rozpocznie się konferencja poświęcona jubileuszowi dwudziestolecia Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii UZ.

Uniwersyteckie Centrum zostało powołane do życia Zarządzeniem nr 17 Rektora Politechniki Zielonogórskiej z dnia 30 czerwca 1999. Od samego początku jego głównym celem była integracja środowiska akademickiego z szeroko rozumianym biznesem. Przez lata działalności umacniała się w regionie pozycja jednostki jako lidera w zakresie transferu technologii i działań proinnowacyjnych. Podejmowane przez Centrum działania mają na celu wzmacnianie potencjału gospodarczego i naukowego regionu. Jednostka aktywnie uczestniczy, organizuje i realizuje wiele projektów i działań. Jubileuszowa konferencja będzie wyjątkową okazją, aby powspominać to, co zostało zrobione przez ostatnie dwadzieścia lat oraz wskazać kierunki dalszego rozwoju. Zaproszeni goście opowiedzą o współpracy z Centrum oraz o tym jak skutecznie zarabiać na wiedzy. Jubileusz będzie również okazją do dyskusji na temat roli centrów we wspólnej przestrzeni rynkowej. Wyjątkową gratką dla uczestników jubileuszu będzie udział w konferencji Kamila Kipieli – eksperta w zakresie komercjalizacji, przedsiębiorczości akademickiej, zarządzania projektami oraz transferu wiedzy i technologii.

Program

czwartek, 17 października 2019 r.

9:00 - Uroczyste powitanie gości - dyrektor CPTT UZ Karol Dąbrowski

9:15 - 20 lat działalności CPTT UZ - dyrektor CPTT UZ Karol Dąbrowski

9:45 - Współpraca z CPTT UZ - wystąpienia przedstawicieli jednostek współpracujących z CPTT UZ

11:00 - Jak zarobić na swojej wiedzy? - wystąpienia przedstawicieli Nauki i Biznesu

13:00 - Rola Centrów Transferu Technologii w Polsce - wystąpienia przedstawicieli CTT, Spółek Celowych Uczelni i ekspertów

Źródło: Małgorzata Ratajczak-Gulba 

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u