Idą Święta – przyjdź na Jarmark Bożonarodzeniowy

19 grudzień 2019
Idą Święta – przyjdź na Jarmark Bożonarodzeniowy Adobe Stock

Impreza odbędzie się na terenie Zagrody Kamiennej Muzeum Etnograficznego, przy głównej drodze.

Oprócz rękodzieła stoły będą uginać się od tradycyjnych wyrobów: m.in. naturalnych wędlin, pysznych serów, pachnących chlebów na zakwasie, różnorodnych przetworów i domowych ciast. Nie zabraknie również dań gotowych (pierogów, uszek i barszczu) oraz ryb we wszystkich postaciach: od świeżych, wędzonych po wszelkiego rodzaju przetwory z ryb. Na miejscu będzie można kupić choinkę prosto ze szkółki, stroiki i opłatki. Każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach i pochwalić się własnoręcznie udekorowanym piernikiem, ozdobioną bombką lub inną dekoracją na choinkę.

W konferencji prasowej (w czwartek 19 grudnia) oprócz wicemarszałka Stanisława Tomczyszyna oraz Arkadiusza Dąbrowskiego, dyrektora Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego wziął udział również Tadeusz Woźniak – zastępca dyrektora Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze - Ochli. – Dla odwiedzających są przygotowane parkingi – zachęcał. – Atrakcji będzie mnóstwo, między innymi warsztaty tworzenia przypraw z ziół, czy też ozdób świątecznych z naturalnych produktów, jak na przykład słoma. Nie zabraknie Mikołaja, a w elfy wcielą się pracownicy placówki.

- Warto wybrać się do Ochli, bo będzie można zakupić przed Świętami Bożego Narodzenia wspaniałe, swojskie wędliny, chleby, sery i inne specjały – powiedział wicemarszałek. Będzie się unosił zapach grzanego wina i piwa z naszych winnic i od naszych piwowarów. Podczas warsztatów będzie można wykonać ozdoby na choinkę.

- Jarmark Bożonarodzeniowy to miejsce, w którym można zaopatrzyć się we wszystkie, świąteczne artykuły – dodał A. Dąbrowski. – Od choinki, przez karpia, ozdoby, potrawy, itp.

Atrakcje podczas Jarmarku:

* warsztaty lukrowania i pieczenia pierników (w sobotę)

* warsztaty malowania bombek szklanych (w sobotę)

* warsztaty zielarskie - tworzenie mieszanek piernikowych (w sobotę)

* warsztaty z tworzenia ozdoby tradycyjnych z papieru (w sobotę)

* warsztaty z tworzenia ozdób na choinkę, w tym witrażowych gwiazdek (niedziela)

* bezpłatne pakowanie prezentów kupionych na jarmarku (sobota i niedziela)

* animacje ze św. Mikołajem (sobota i niedziela)

Zarówno wstęp na Jarmark jak również udział we wszystkich warsztatach i atrakcjach jest całkowicie bezpłatny!

Lista wystawców na stronie

Źródło: lubuskie.pl

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.