Karnawałowy koncert familijny

10 styczeń 2020
Karnawałowy koncert familijny www.facebook.com

Zgaduj-zgadula, co to jest: do tańcowania albo do słuchania, wesoły albo smutny, szybki albo wolny, krótki albo długi, ale zawsze piękny?

To oczywiście walc – taniec, który króluje w muzyce w nieskończonej ilości odmian – od roztańczonej i rozrywkowej, przez koncertową i elegancką – wiedeńską, po bardzo poważną, pisaną dla potrzeb wielkich dzieł symfonicznych. Walca kochają nie tylko tancerze. Wspaniałe walce z upodobaniem pisali zarówno twórcy muzyki popularnej, jak i wielcy kompozytorzy. Słynne walce pojawiały się w baletach, operach i filmach. I pomyśleć, że na początku, kiedy taniec trafił na parkiety, uznawano, że szkodzi zdrowiu z powodu nadmiernej ilości wykonywanych w nim obrotów… Dzisiaj dobrze wiemy, że walc nie powoduje żadnych schorzeń, a wręcz przeciwnie – za sprawą pięknej melodii wprawia nas w miły nastrój. Tak będzie również na naszym karnawałowym koncercie, na który zapraszamy wspólnie z orkiestrą i tancerkami Zespołu Tańca Aluzja.

Wszystkie młode damy i wszystkich młodych kawalerów zachęcamy do przybycia w strojach balowych lub w karnawałowych przebraniach.

WYKONAWCY:

Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej

Jacek Kraszewski / dyrygent

Tancerki Zespołu Tańca Aluzja

Choreografia, przygotowanie tancerek:

Agnieszka Krawczyk-Oziewicz

Magdalena Pera-Logdańska

Anetta Rajewska, Michał Grabowski / prowadzenie koncertu

niedziela o 12:00 – 13:00 - Filharmonia Gorzowska Dziewięciu muz 10, 66-400 Gorzów Wielkopolski - Bilety www.bilety24.pl

Źródło: facebook

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.