Bawimy się na weselu u Joannitów! Zgarnij zaproszenie

18 styczeń 2020
Autor: 
Bawimy się na weselu u Joannitów! Wygraj zaproszenie Zamek Joannitów

Któż z nas nie lubi weselnego klimatu? Już niebawem Zamek Joannitów przywita Was tradycyjnie chlebem i solą. Nie zabraknie toastu szampanem i pierwszego tańca.

Weselna nuta, staropolskie menu, candy bar, tort, zimna "łódeczka" i kolorowe drinki to obowiązkowe elementy każdego dobrego wesela. Nie może zabrankąć także klasyki, czyli oczepin! Całość dopełni bajeczna aranżacja dziedzińca oraz Wy zacni goście w weselnych kreacjach

DO WZIĘCIA DWA BILETY NA BAL KARNAWAŁOWY "WESELE U JOANNITÓW"

Wystarczy, że w komentarzu na zamkowym FB napiszesz obok kogo chciałbyś siedzieć na takim Balu, bo wiecie jak to często na weselach bywa...

Zamek Joannitów jest bez wątpienia główną atrakcją turystyczną Łagowa. Odrestaurowany stanowi obecnie zwarty kompleks hotelarsko – restauracyjny, o niezwykle szczególnym charakterze.

Zamek Joannitów został zbudowany na przesmyku dwóch jezior Trześniowskiego i Łagowskiego na wzgórzu otoczonym zabytkowym parkiem z wieloma pomnikami przyrody. Budowę zamku rozpoczął Zakon Joannitów w 1350 roku, w miejscu gdzie wcześniej ustawiono już podwyższenia. Szybko został wzniesiony wysoki czworoboczny budynek o wysokości 12 metrów, następnie wybudowane zostały mury dookoła zamku ze strzelnicami. Na początku XVI w. na rozkaz obecnego komandora Liboriusa von Schapelowa wybudowano 24 metrową wieżę. Podczas wojen, oraz najazdu Szwedów zamek znacząco nie ucierpiał. W 1810 roku zamek stał się własnością Prus, a potem własnością prywatną.

Obecnie budynek składa się z bryły budowli wybudowanej w XVII w., czterech dwukondygnacyjnych skrzydeł które tworzą renesansowy dziedziniec. Współcześnie został zadaszony. Można uznać, iż zamkowy dziedziniec jest obecnie sercem Zamku a porośnięty kaskadą winobluszcz dodaje mu baśniowego uroku. Nad zamkiem góruje wieża warowna, która jest widoczna z odległości kilku kilometrów. Jest ona też dobrym miejscem obserwacyjnym, dostępnym dla gości przez cały rok. Koszt wejścia na wieżę 5,00 zł/osoba. W zamku znajduje się obecnie hotel i restauracja. W zamku znajduje się komnata komtura, katownia oraz sala rycerska.

zamek joannitow lagow

Zdjęcie: dronlubuski.pl

Rozdanie kończy się 24.01.2020r.o godz.23.59

Promocja nie jest w żaden sposób związana, ani sponsorowana ani przeprowadzana przez serwis Facebook ani przez portal NewsLubuski.pl. Nagród nie można wymienić na inne ani na ekwiwalent pieniężny. Facebook ani portal NewsLubuski.pl nie ponosi również odpowiedzialności za przebieg konkursu. Konkurs nie podlega Ustawie z dn. 29 lipca 1992 o grach i zakładach wzajemnych (Dz.U. 1992 nr 68 poz. 341.)

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u