Żelazna brygada „od kuchni” (ZDJĘCIA)

18 styczeń 2017
Autor: 

W środę 18 stycznia dziennikarze mieli niepowtarzalną okazję przyjrzeć się bliżej amerykańskiej armii. Poznaliśmy warunki w jakich żyją i pracują żołnierze ze Stanów Zjednoczonych Ameryki na poligonie Żagań Karliki.

Liczna grupa dziennikarzy z całej Polski zapoznała się z organizacją i rozmieszczeniem pododdziałów 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ABCT) na obozowisku Karliki. Amerykańscy żołnierze zaprezentowali warunki zakwaterowania wojska i przyjęli nas z uśmiechem i charakterystycznym dla tego narodu optymizmem.

- Jest nam ciepło, wygodnie, nie narzekamy na pogodę  - powiedział nam z uśmiechem sierż. sztab. Seth Houle pochodzący z Nowego Jorku, za którego plecami wisiała amerykańska flaga.

Ponadto była możliwość zajrzenia do parku sprzętu technicznego, gdzie znajduje się sprzęt brygady, a także warsztaty niezbędne do utrzymania pojazdów w gotowości do działania.

- Jest tutaj wszystko, czego nam potrzeba do funkcjonowania. Ciepłe kontenery mieszkalne, łaźnie, stołówka. Nasz sprzęt, na którym na co dzień będziemy się szkolić jest również na wyciągnięcie ręki – objaśniał kapitan Josh Ruskiewicz, oficer sztabu batalionu, którego, jak nazwisko wskazuje, rodzina pochodziła z Polski.

Zajrzeliśmy także do powstałego na terenie bazy sklepu, gdzie żołnierze mogą dokonać niezbędnych zakupów. W rozstawionym na terenie obozowiska kontenerze można kupić wiele – od słodyczy począwszy, skończywszy na artykułach chemicznych.

Prowadzący zakład fryzjerski pan Tomasz był w trakcie strzyżenia.

-Moi klienci nie mają szczególnie wygórowanych życzeń. Chcą być schludnie i krótko ostrzyżeni. Rozmawiam z żołnierzami, są bardzo sympatyczni.

Tuż przed południem posiłek na stołówce, a na drzwiach zapraszający w dwóch językach napis „jak się masz – how are you?”. Obsługa wydała żołnierzom i dziennikarzom ciepły posiłek. Dziś w menu risotto, pyszna wołowina w ciemnym sosie oraz warzywa, do tego sok i ciasto marchewkowe na deser. Pycha.

Za nami dzień pełen wrażeń, którymi chcemy się z Państwem podzielić w galerii. Zdjęcia redakcja oraz st.chor. Rafał Mniedło.

DG

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u