99 lat Niepodległości (ZDJĘCIA)

11 listopad 2017
Autor: 
17BZW

Dziś, 11 listopada Polacy obchodzą 99 rocznicę odzyskania Niepodległości po 123 latach zaborów. W tym szczególnym dniu żołnierze Wielkopolskiej Brygady wzięli udział w regionalnych obchodach upamiętniających narodowe zwycięstwo.

Jedną z najważniejszych dat w kalendarzu dla każdego Polaka jest 11 listopada. To właśnie w tym dniu naród wspólnie świętuje wielkie wydarzenie a zarazem oddaje hołd tym którzy oddali życie dla Ojczyzny i jej niepodległości. Marszałek Piłsudski mówił tak: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

W zorganizowanych w tym dniu uroczystościach żołnierze wspólnie ze wszystkimi Polakami uczcili dzień, który symbolizuje jedność, waleczność, honor, a przede wszystkim miłość do Ojczyzny. Bo to właśnie patriotyzm i jedność Narodu pozwoliła żyć, nam młodym Polakom w wolnym kraju.

17 Wielkopolska brygada Zmechanizowana wystawiła asystę honorową dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości w miastach, które związane są z brygadą nie tylko historycznie, ale również codzienną współpracą: Międzyrzeczu, Sulęcinie, Krośnie Odrzańskim, Gorzowie Wielkopolskim, Gubinie, Świebodzinie, Lubniewicach, Słońsku, Nowym Tomyślu, Ołoboku, Przytocznej, Zbąszyniu, Lesznie, Kościanie, Lubinie oraz Słupcy.

Obchodom Narodowego Święta Niepodległości towarzyszyło ważne wydarzenie dla Cyfrowej Brygady. Międzyrzeckim rondom, które są najczęściej uczęszczanymi miejscami, nadano imiona 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej i Józefa Piłsudskiego. Jak podkreślił Burmistrz Miasta Pan Remigiusz Lorenz 17 Brygada nie tylko stacjonuje w Międzyrzeczu, ale jest jego integralny ogniwem, częścią międzyrzeckiej społeczności. Odzwierciedleniem tego są liczne projekty, które zostały zrealizowane przy współpracy z żołnierzami, a nadanie imienia rondu ma być symbolem jedności i wdzięczności. Następnie wszyscy uczestnicy kontynuowali uroczystości pod Pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Kulminacyjnym momentem zbiórki było uczczenie pamięci uczestników walk o wolność i suwerenność Polski poprzez odczytanie Niepodległościowego Apelu Pamięci, po którym kompania honorowa oddała salwę honorową.

źródło: 17WBZ

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u