Kolejni żołnierze wylecą do Afganistanu. Pożegnano VIII zmianę RSM (ZDJĘCIA)

12 maj 2018
Autor:  Redakcja
Kolejni żołnierze wylecą do Afganistanu. Pożegnano VIII zmianę RSM ppor. Magdalena Czekatowska - 34BKPanc

W piątek, 11 maja, na Placu Apelowym 34. Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu pożegnano żołnierzy VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego „Resolute Support” w Islamskiej Republice Afganistanu. Żołnierze wyjadą jeszcze w tym miesiącu. Wszystko poprzedziły kilkumiesięczne, intensywne szkolenia.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy celebrowanej przez ks. ppłk Radosława Michnowskiego w kościele garnizonowym w Żaganiu. W trakcie Eucharystii ksiądz zaznaczał, że choć pożegnaniu towarzyszy smutek to za kilka miesięcy przerodzi się on w nieukrywaną radość z powrotu naszych najbliższych.

Kolejnym punktem pożegnania była uroczystość na Placu Apelowym Hetmańskiej Brygady. Ceremonię rozpoczęto złożeniem meldunku Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych, gen. broni Jarosławowi Mice. Następnie przy dźwiękach hymnu państwowego nastąpiło podniesienie flagi RP. - Zakończone etapy przygotowań, które zostały zwieńczone certyfikacją kontyngentu potwierdziły, że jesteście w pełni gotowi do działania. Jestem przekonany, że dołożycie wszelkich starań, aby postawione zadania wykonać na najwyższym poziomie. Wszystkim życzę żołnierskiego szczęścia, powrotu do rodzin i satysfakcji z dobrze wypełnionych obowiązków - mówił dowódca 34. Brygady Kawalerii Pancernej, płk dypl. Dariusz Lewandowski.

W trakcie uroczystości nastąpiło również przekazanie flagi. Otrzymał ją dowódca kontyngentu, płk Piotr Kaczmarek. - Są w naszej służbie chwile szczególne, które najlepiej manifestują jej istotę. Jednym z takich momentów jest dzisiejszy dzień. W pustynnych mundurach stoją przed Państwem żołnierze, którzy latami rzetelnej służby udowodnili swoją determinację i gotowość do poświęceń. Profesjonaliści w każdym tego słowa znaczeniu. Pragnę podkreślić, że dla mnie, dowódcy, to stojący tutaj żołnierze są największym kapitałem, a ich bezpieczeństwo jest moim priorytetem – mówił płk Kaczmarek.

W uroczystości uczestniczyli również: dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej gen. dyw. Stanisław Czosnek, wojewoda lubuski Władysław Dajczak, dowódcy, komendanci i szefowie jednostek i instytucji wojskowych, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, służb mundurowych, ale przede wszystkim rodziny, najbliżsi, przyjaciele i koledzy żołnierzy, którzy już niedługo wyjadą na VIII zmianę do Afganistanu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u