Nielegalna fabryka broni chemicznej na Pstrążu (ZDJĘCIA i FILM)

07 czerwiec 2016
Autor: 

Na starym, poradzieckim miasteczku Pstrąża, w opuszczonym budynku po byłej stołówce została odkryta nielegalna fabryka broni chemicznej oraz biologicznej.

Do akcji wkroczył pluton turecki, który wchodzi w skład międzynarodowej kompanii chemicznej dowodzony przez kapitana Piotra Prusa. Tureccy żołnierze po rozpoznaniu terenu pobrali próbki znalezionych substancji do analizy i przekazali je do laboratorium.

W ramach ćwiczeń Anakonda 2016, w Świętoszowie odbyło sie polsko-tureckie szkolenie chemiczne.

- W całym szkoleniu udział wzięli 4 Pułk Chemiczny z Brodnicy - mówi ppor. Wioleta Wójciak, dowódca plutonu chemicznego 10 Brygady Kawalerii Pancernej Świętoszów - 5 Pułk Chemiczny z Tarnowskich Gór, nasza brygada oraz pluton turecki. Wszystkie jednostki znajdują sie w międzynarodowym batalionie chemicznym.

zdjęcia: Rafał Mniedło

TAGI
KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Zakończenie Anakody-16 w Czarnej Dywizji (ZDJĘCIA)

  Zakończenie Anakody-16 w Czarnej Dywizji (ZDJĘCIA)

  W piątek 17 czerwca, w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej Świętoszowie odbyła się ceremonia zakończenia największego tegorocznego ćwiczenia Sił Zbrojnych RP z udziałem sojuszników pod kryptonimem Anakonda-16.

 • Przeprawa przez rzekę

  Przeprawa przez rzekę

  Ćwiczenia Anakonda 16 zmierzają ku końcowi. Jednym z ostatnich etapów ćwiczeń wojskowych na poligonie pod Świętoszowem była przeprawa wodna sprzętu ciężkiego.

 • Anakonda16 dzień trzeci (FILM)

  Anakonda16 dzień trzeci (FILM)

  Dziś na poligonie w Świętoszowie w ramach ćwiczeń Anakonda16 współpracowała polska i amerykańska artyleria.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u