Padł rekord podczas XXIII Targów AGRO-TARG 2016 w Kalsku (ZDJĘCIA)

07 czerwiec 2016
Autor: 

5 czerwca 2016 odbyły się XXIII TARGI ROLNICZE AGRO-TARG 2016 w Kalsku. Według organizatorów Kalsk odwiedziło ponad 20 tysięcy ludzi. To rekord w przeciągu wszystkich lat.

Jak co roku, podczas targów można było poznać nowości technologiczne i techniczne produkcji rolnej i ogrodniczej, nowoczesne rozwiązania w budownictwie inwentarskim, a także w zakresie ekologii, ochrony środowiska i odnawialnych źródeł energii. Była również ogromna wystawa mechanizacyjna, a także wystawa zwierząt, gołębi, drobiu ozdobnego i wiele innych atrakcji.

Jak zwykle szczególną popularnością cieszyły się kwiaty oraz rośliny ozdobne, wina i miody regionalne, świeże i zdrowe warzywa i owoce prosto z pola.

Najciekawszym produktem targowym został GABION. Gabiony są zbudowane z siatki zgrzewanej. Wypełnia się je kamieniami, tłuczniem kamiennym itp. Gabion może stanowić samodzielną dekorację w ogrodzie na tarasie, na balkonie. Może być obsadzony roślinami ozdobnymi. Coraz częściej wykorzystywany jest jako ogrodzenie. Główną zaletą gabionów jest łatwy i szybki montaż. Ogrodzenie gabionowe nie wymaga fundamentów.

Targi to również okazja do uhonorowania najlepszych rolników. W tym roku nagrody otrzymali m.in. hodowcy zwierząt: Mirosław Kubik, Maciej Łuczak. Wiesława Pochel oraz Marzena Synowiec otrzymały odznaczenia nadane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla rolnictwa”, Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Kramsku za najlepsze ciasto (Kramski zawijaniec).

Następny AGRO-TARG w Kalsku odbędzie się 4 czerwca 2017r.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u