Wieża Babel, która zaczyna mówić jednym językiem (ZDJĘCIA)

11 czerwiec 2016

Za nami kolejny dzień ćwiczeń w ramach Anakonda16. W dzisiejszych działaniach brał udział 2 Pułk Inżynieryjny z Inowrocławia oraz wojska brytyjskie.

Żołnierze mieli dziś za zadanie zbudowanie mostu pontonowego na rzece Odra, niedaleko ośrodka Biała Góra, którym mieli przedostać się na drugą stronę wojska brytyjskie, przemieszczające się z poligonu Świętoszów do Wędrzyna.

- Celem działania jest zapewnienie swobody ruchu i manewru wojsk – mówi pułkownik Marek Wawrzyniak, dowódca Batalionu Pontonowego z 2. Pułku Inżynieryjnego z Inowrocławia – przemieszczane będą pododdziały brytyjskie, dokładnie batalion piechoty lekkiej. Batalion ten przemieszcza się z poligonu ze Świętoszowa na poligon w Wędrzynie. Do urządzenia przeprawy mostowej batalion pontonowy użył 35 bloków podwójnych, brzegowych z parku pontonowego PP64. Przy jego budowie uczestniczy 230 żołnierzy a wybudowano go w przeciągu 35 minut.

- Jesteśmy na półmetku – mówi generał broni dr Mirosław Różański dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych – wyciągnęliśmy wiele pozytywnych wniosków. Okazuje się, że możemy wspólnie wykonać zadanie z kolegami ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec i innymi państwami, które uczestniczą. Angażujemy w przedsięwzięcia wszystkie rodzaje sił zbrojnych. Jest to swoista wieża Babel, która zaczyna mówić jednym językiem.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u