Policja powiększyła liczbę funkcjonariuszy (ZDJĘCIA)

11 czerwiec 2016
Autor: 

29 młodych lubuszan złożyło dziś ślubowanie. W obecności Dyrektora Biura Wojewody, Komendanta Wojewódzkiego Policji, rodzin oraz zaproszonych gości wypowiedzieli słowa roty. Już niebawem przejdą półroczne szkolenie, gdzie będą poznawać policyjne rzemiosło.

To ważny dzień dla młodych policjantów. W siedzibie lubuskiej komendy złożyli ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji. Rozpoczynają służbę w formacji, która wymaga dużego zaangażowania i poświęcenia, jednak daje mnóstwo satysfakcji z możliwości słu żenia mieszkańcom. 29 funkcjonariuszy w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji, mł. insp. Jarosława Janiaka i Dyrektora Biura Wojewody Waldemara Gredki, kadry kierowniczej lubuskiej Policji, zaproszonych gości i rodzin wypowiedziało słowa roty ślubowania.

Dyrektor Biura Wojewody Waldemar Gredka cieszy się, że w szeregi Policji zostało przyjętych 29 funkcjonariuszy. To mundurowi, którzy będą dbać o porządek i bezpieczeństwo w jednostkach na terenie całego regionu. W ten sposób Waldemar Gredka wyraził słowa uznania dla osób, które zdecydowały się rozpocząć służbę w Policji. Życzył powodzenia i satysfakcji z pracy w mundurze. Podkreślając, że praca w mundurze to służba obywatelom.

Szef lubuskich policjantów przypomniał, że służba to zaszczyt, ale przede wszystkim praca na rzecz innych. Nie zawsze jest łatwa i często wymaga poświęcenia. Każdy dzień niesie za sobą nowe do świadczenia. Zaznaczył, że mimo długiej i trudnej drogi jaką przeszli nowi policjanci, tak naprawdę dopiero wiele wyzwań przed nimi.

Już niebawem posterunkowi wyjadą na półroczne szkolenie. Poznają przepisy prawa i techniki interwencji. Kolejnym ich etapem będzie wyjazd na kilkutygodniowe praktyki. Kiedy wrócą, będą gotowi do służby w szeregach lubuskiej Policji.

KWP Gorzów Wlkp

TAGI
KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

 • Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zajście zarejestrowała kamera nasobna policjanta.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u