43 miliony złotych na inwestycje dla lubuskich samorządów. Co powstanie?

31 marzec 2021
Autor: 
43 miliony złotych na inwestycje dla lubuskich gmin Fot. Krystian Maj/KPRM

Lubuskie samorządy otrzymały pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do województwa trafiły blisko 43 miliony złotych.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Samorządy np. remontują drogi lub budują przedszkola. W tym rozdaniu do województwa lubuskiego trafiło 42 804 490,14 złotych.

Środki zostaną przeznaczone na 28 projektów. Najwięcej, bo aż 5 milionów otrzyma powiat wschowski na budowę ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Stawa-Wschowa. Dofinansowanie trafi też do szpitala w Zielonej Górze na zakup rezonansu magnetycznego (3 mln zł), gminy Świdnica na budowę przedszkola ze żłobkiem (800 tys. zł) i wyposażenie bloku operacyjnego szpitala w Nowej Soli (3,63 mln zł).

Na liście znalazła się także gmina Deszczno (1,1 mln zł na budowę boiska w Boleminie), Sulechów (ok. 2,53 mln zł na termomodernizację świetlicy w Krężołach) oraz Żagań (400 tys. zł na budowę hali sportowej).

Przeczytaj też: Nietypowy samolot krążył nad Zieloną Górą. Co to za loty?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u