Szpital w Nowej Soli otrzymał 4 mln zł na informatyzację

20 październik 2017
szpital-nowasol.pl

Nowosolski szpital rozpoczyna wdrażanie zaawansowanych technologii informatycznych.

Zostanie na ten cel przeznaczone 4 mln 700 tys. zł, z czego 85 procent to dofinansowanie unijne.

Środki na ten cel placówka otrzymała w ramach działania Rozwój Społeczeństwa Informacyjnego programu operacyjnego Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. To sukces placówki, dzięki któremu zostaną wdrożone zaawansowane e-usługi ułatwiające korzystanie z oferty WSSP ZOZ pacjentom, mieszkańcom, kontrahentom oraz instytucjom medycznym. W ramach przyznanych pieniędzy zostanie zmodernizowana infrastruktura sieciowa szpitala. Do lecznicy trafią nowoczesne urządzenia między innymi serwery, macierze i moduły bezpieczeństwa.

Zakupione też zostanie specjalistyczne oprogramowanie umożliwiające osobom z zewnątrz łączenie się ze szpitalem za pośrednictwem Internetu. Uruchomienie systemu na obecnej sieci szpitala jest możliwe dzięki zaawansowanym technologiom informatycznym, na jakich placówka działa od lat. Nowy program otworzy pacjentom dostęp do e-rejestracji. Pacjenci po zalogowaniu będą mogli w przyszłości umawiać się na wizyty w poradniach bez wychodzenia z domu.

Będzie się to odbywać poprzez specjalny portal na stronie internetowej szpitala. Nie będzie trzeba stać w kolejce do rejestracji czy dzwonić do pracownika poradni. Wymiana informacji stanie się dzięki temu prostsza i szybsza. Pracownik WSSP ZOZ zajmujący się rejestracją przyjmie takie zgłoszenie, potwierdzi termin i ponownie poprzez platformę cyfrową udzieli pacjentowi odpowiedzi. Nowy system poprawi jakość obsługi pacjentów oraz bezpieczeństwo przechowywanych danych. Stanie się kompatybilny z funkcjonującymi w Polsce systemami informatycznymi służby zdrowia, spełni również wymagania określone w ustawie o systemie informacji w ochronie zdrowia.

Na udostępnienie pacjentom programu, e-usług przyjdzie poczekać, co najmniej rok, tyle potrwa dostosowanie obecnej sieci szpitala do nowych technologii.

Info: szpital-nowasol.plRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u