Odlotowy marzec w Babimoście. W marcu obsłużono prawie 2200 podróżnych

18 kwiecień 2018
Autor:  Redakcja
Odlotowy marzec w Babimoście. W marcu obsłużono prawie 2200 podróżnych Urząd Marszałkowski

Tak dobrze w marcu jeszcze nie było, przynajmniej jeśli chodzi o liczbę pasażerów lotniska w Babimoście. W ostatnim miesiącu lubuski port obsłużył prawie 2200 podróżnych. To o 130 proc. więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. To efekt dobrego rozwoju portu oraz zmiany przewoźnika, którym od marca 2017 r. jest PLL LOT.

- Rozwój portu to efekt wcześniej podjętych działań. Dzięki inwestycjom w infrastrukturę i dobrej umowie z Polskimi Liniami Lotniczymi liczba pasażerów wzrasta - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Według statystyk liczba pasażerów obsłużonych w marcu jest bliska tej, jaką lotnisko zanotowało w całym pierwszym kwartale 2017 r. Wtedy też z usług portu lotniczego skorzystały 2233 osoby. Dodajmy, że w 2018 r. dane dotyczące pierwszego kwartału mówią o blisko 5600 obsłużonych podróżnych, co daje wzrost o 150 proc.

To kolejne dobre informacje dotyczące ruchu pasażerskiego w lubuskim porcie. Przypomnijmy, że w całym zeszłym roku Lotnisko Zielona Góra/Babimost obsługując blisko 18 tys. pasażerów, odnotowało 88-procentowy wzrost, co dało nam drugie miejsce w kraju. To efekt zmiany przewoźnika, którym jest obecnie PLL LOT. Samo połączenie Zielona Góra - Warszawa znalazło się w międzynarodowej siatce połączeń. Daje to szansę na transfer do różnych kierunków europejskich i nie tylko.

Rozwój portu to także zasługa inwestycji poczynionych przez samorząd województwa, m.in. zamontowanie ILS, czyli systemu wspomagania lądowania przy ograniczonej widzialności. Wartość inwestycji współfinansowanej z LRPO to prawie 4 mln zł. Dzięki dostosowaniu lotniska do europejskich wymogów bezpieczeństwa, port może działać przez całą dobę i obsługiwać lotniczy transport towarowy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u