e-ZLA już od 1 grudnia. ZUS wydłuża godziny pracy

26 listopad 2018
Autor: 
Pixabay

Już w najbliższą sobotę e-ZLA staną się jedyną możliwą formą wystawiania zwolnień lekarskich. Aby ułatwić medykom przejście z formy papierowej na elektroniczną, lubuskie Oddziały ZUS przygotowały specjalne akcje.

Z myślą o lekarzach wydłużą pracę Sali Obsługi Klienta i Centrum Obsługi Telefonicznej, a 1 grudnia zapraszają na „Białą Sobotę”.

Od 1 grudnia papierowe zwolnienia lekarskie odejdą do lamusa. Zastąpią je e-ZLA, czyli zwolnienia elektroniczne. Jest to więc ostatnia chwila aby dowiedzieć się na ten temat więcej. Elektroniczne zwolnienia lekarze mogą wstawiać od 2016 r. Przez ten czas lubuskie Oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przeszkoliły w tym zakresie większość z nich. Medycy wyposażeni zostali we własne profile na Platformie Usług Elektronicznych, oraz otrzymali bezpłatny certyfikat do podpisywania e-ZLA.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce być wsparciem dla lekarzy, zwłaszcza w tych ostatnich dniach przejścia z systemu papierowego na elektroniczny. W związku z tym, 30 listopada, wszystkie Sale Obsługi Klienta ZUS w lubuskiem będą otwarte do godz. 18:00. W sobotę 1 grudnia natomiast lubuskie Oddziały ZUS zapraszają w godz. 9:00 – 13:00 na „Białą Sobotę”. Będzie to doskonała okazja aby skorzystać z indywidualnych konsultacji w zakresie wystawiania elektronicznych zwolnień. Podczas spotkania eksperci ZUS będą szkolić, zakładać profile na PUE ZUS i pomagać w uzyskaniu certyfikatu do podpisywania elektronicznych zwolnień. Lekarze, którzy nie będą mogli dotrzeć w sobotę do ZUS ale są zainteresowani tematyką e-Zwolnień będą mogli przez cały weekend skorzystać z pomocy konsultantów Centrum Obsługi Telefonicznej.

Infolinia ZUS w sobotę i niedzielę będzie czynna od 8.00 do 21.00 i będzie obsługiwać wyłącznie sprawy związane z elektronicznymi zwolnieniami. Z kolei już od 3 grudnia COT w zakresie e-ZLA będzie obsługiwał klientów w wydłużonych godzinach - od 6:00 do 22:00.

Co ważne, z wydłużonej pracy placówek i infolinii ZUS będą mogli skorzystać nie tylko lekarze ale wszyscy zainteresowani tematyką e-Zwolnień, m.in. przedsiębiorcy i pacjenci. Zapraszamy do kontaktu z infolinią pod nr 22 560 16 00.

Źródło: ZUS 

TAGI
KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u