Stwórz swoje miejsce na ziemi z Fundacją ORLEN – DAR SERCA

28 sierpień 2019
Autor: 
Stwórz swoje miejsce na ziemi z Fundacją ORLEN – DAR SERCA redchillievent.pl

Wystartowała druga edycja programu „Moje miejsce na Ziemi” Fundacji ORLEN – DAR SERCA. W puli czekają aż dwa miliony złotych. O granty w wysokości 4 000, 7 500, 10 000 i 15 000 zł mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, fundacje, instytucje kultury, szkoły, przedszkola i jednostki samorządowe.

Program „Moje miejsce na Ziemi” skierowany jest do wszystkich, którzy chcą zmieniać na lepsze swe najbliższe otoczenie, w szczególności do mieszkańców małych miejscowości. Wnioski można składać do 9 września.

Ubiegłoroczna edycja programu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – złożono ponad tysiąc wniosków, a zrealizowany został co trzeci z nich. Co ważne, wiele z nagrodzonych projektów to pomysły pochodzące z maleńkich miejscowości i wsi. Środki umożliwiły beneficjentom m.in. realizację wydarzeń, zakup sprzętu czy prowadzenie działań edukacyjnych.

Dzięki Państwa dotacji stworzyliśmy fantastyczne zajęcia fitness, którymi zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy! – beneficjent I edycji.

Analiza złożonych wniosków oraz ankiet ewaluacyjnych sprawiła, że w nowej odsłonie programu zmieniono wysokość grantów. Pulę 2 000 000 zł podzielono na koszyki o wartości 4 000, 7 500, 10 000 oraz 15 000 zł.

Stacje paliw PKN ORLEN rozlokowane są w całej Polsce. Jesteśmy sąsiadami mieszkańców miast, miasteczek i wsi. Chcemy włączyć się w ich codzienne życie, także poprzez wsparcie realizacji lokalnych potrzeb. Inicjatywę oddajemy w ręce mieszkańców, bo wierzymy, że to oni najlepiej znają swe otoczenie – wyjaśnia Katarzyna Różycka, Prezes Fundacji ORLEN – DAR SERCA.

W województwie lubuskim finansowanie otrzymały trzy projekty społeczne. Dzięki otrzymanym grantom w Torzymiu udało się zorganizować zajęcia z zakresu pierwszej pomocy, w gminie Krzeszyce powstała gra terenowa, a w Zaborze dzieci miały szanse na wzięcie udziału w Akademii Programowania i Robotyki. W regionie mieszka nieco ponad 1 mln osób – które poprzez większe zaangażowanie społeczne ma szansę na finansowanie kolejnych działań w ramach drugiej edycji programu „Moje miejsce na Ziemi”. Zasada jest prosta – im więcej zgłoszonych projektów, tym większe szanse na dofinansowanie.

Bardzo nas cieszy, że pierwsza edycja programu spotkała się tak dużym zainteresowaniem, szczególnie tych najmniejszych organizacji, które często po raz pierwszy wnioskowały o grant. Czekamy na zgłoszenia i podobnie jak w roku ubiegłym, jesteśmy gotowi do pomocy przy składaniu wniosków – mówi Magdalena Przygońska – Kęska, koordynatorka programu Moje Miejsce na Ziemi.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie orlendarserca.pl. Ponadto powstała specjalna strefa programu „Moje miejsce na Ziemi”, która do 1 września pojawi się w prawie 50. miejscowościach w całej Polsce. Jest to miejsce dla wszystkich podróżnych i okolicznych mieszkańców - tych małych i dużych, którzy w strefie będą mieli szansę na chwilę odpoczynku i kreatywnego spędzenia czasu. Daty i miejscowości będą publikowane na stronie Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” na Facebooku.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u