Słubice: 16-latek ukradł autobus z dworca PKS. Później wjechał nim w budynek

21 styczeń 2021
Autor: 
Słubice: 16-latek ukradł autobus z dworca PKS Fot. KPP Słubice

Nocna kradzież autobusu z dworca PKS w Słubicach. 16-latek zdążył przejechać nim tylko kilkadziesiąt metrów, aż uderzył w budynek. Chłopak został już zatrzymany i usłyszał sześć zarzutów. Wkrótce stanie przed sądem.

Wszystko wydarzyło się w nocy, 21 grudnia 2020 roku. Po godzinie 3:00 słubicka policja otrzymała zgłoszenie o kolizji drogowej na ulicy 1 Maja.

- Na miejscu okazało się, że kierujący autokarem uderzył w budynek i uciekł z miejsca zdarzenia. Na szczęście nikt z osób postronnych nie ucierpiał - relacjonuje podkom. Magdalena Jankowska, rzecznik policji w Słubicach.

16-latek ukradł autobus z dworca PKS

Szybko ustalono, że pojazd został skradziony z parkingu przy dworcu autobusowym na ulicy Akademickiej. Sprawca odjechał autobusem tuż po włamaniu się do jego wnętrza.

Funkcjonariusze podjęli działania mające na celu ustalenie odpowiedzialnej osoby. Podjęte czynności operacyjne pozwoliły zatrzymać już 16-letniego chłopaka. Ten usłyszał już sześć zarzutów dotyczących między innymi kradzieży z włamaniem, rozboju i uszkodzenia mienia.

- Teraz zgodnie z Ustawą o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich zajmie się nim Sąd Rodzinny - informuje podkom. Jankowska.

Przeczytaj też: Strażacy z Zielonej Góry mogą odetchnąć z ulgą. Nowoczesna drabina już na ostatniej prostej

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.