Pijany 43-latek próbował ukraść drzewo z lasu. Wpadł na gorącym uczynku!

28 styczeń 2021
Pijany 43-latek próbował ukraść drzewo z lasu. Wpadł na gorącym uczynku! Redakcja/Archiwum

Kradzież drewna, złamanie dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, a także kierowanie w stanie po użyciu alkoholu pojazdem nieposiadającym aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia, to czyny, za które odpowie 43-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego.

W środę, 27 stycznia, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie od strażnika leśnego z Nadleśnictwa Brzózka o zatrzymaniu osoby, która w przestrzeni ładunkowej pojazdu Citroen Furgon przewoziła drewno, na które nie miała dokumentu zakupu. W wyniku podjętych czynności ustalono miejsce wycinki dwóch gatunków drzew, a także dokonano ich wyceny, szacując straty na łączną kwotę około 150 złotych.

Podczas realizacji zgłoszenia przez dzielnicowych okazało się, że mężczyzna odpowie nie tylko za to wykroczenie. Policjanci, wyczuwając od 43-latka woń alkoholu, poddali go badaniu, które potwierdziło ich podejrzenia. Wynik wskazywał, iż znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu.

Ponadto ma on dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a auto, które prowadził nie ma ubezpieczenia i aktualnego przeglądu technicznego. Dzielnicowi zatrzymali mężczyźnie dowód rejestracyjny. Samochód trafił na policyjny parking, natomiast drewno zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy Straży Leśnej. Dalsze decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

Źródło: podkomisarz Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.