Groźny wypadek na krajowej "27" koło Świdnicy. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)

30 styczeń 2021
Autor: 

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku na drodze krajowej nr 27 pod Wilkanowem (gmina Świdnica). Zderzyły się dwa samochody osobowe.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do zielonogórskich służb ratowniczych w sobotni wieczór, 30 stycznia, tuż po godzinie 19:30. Na 59-kilometrze krajowej "27" na odcinku Świdnica - Wilkanowo zderzyły się dwa samochody.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 38-letni kierowca BMW jechał w stronę Świdnicy. Nagle uderzył w przydrożny znak. Kiedy próbował wycofać, zderzył się z Mercedesem, który jechał z przeciwległego kierunku - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Jedna osoba poszkodowana

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz pobliskich ochotników ze Świdnicy. Przyjechały też dwa zespoły pogotowia oraz patrol policji z drogówki.

- W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Karetką pogotowia jest transportowana do szpitala - mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskich strażaków.

Służby całkowicie zablokowały pas ruchu od Świdnicy w stronę skrzyżowania z drogą do Słonego i Wilkanowa. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Przeczytaj też: Czy gmina Świdnica zostanie bez autobusów? "Komisarz rządowy niszczy komunikację"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u