Gorzów Wlkp.: Policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżą aut!

04 luty 2021
Gorzów Wlkp.: Policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżą aut! Lubuska Policja

Gorzowscy kryminalni z komendy miejskiej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która w ostatnim półroczu dokonywała na terenie miasta kradzieży aut osobowych i busów o łącznej wartości niemal 2 milionów złotych. Zatrzymanie podejrzanych było możliwe dzięki intensywnej pracy policjantów, którzy współpracowali z innymi jednostkami w kraju.

Policjanci wydziału kryminalnego gorzowskiej komendy miejskiej od kilku miesięcy pracowali nad kradzieżami pojazdów, do których dochodziło na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Funkcjonariusze nie ograniczali się jedynie do czynności prowadzonych na miejscu zdarzenia. Doświadczenie podpowiadało im, że pewnych informacji należy szukać w innych rejonach w Polsce. Dlatego kryminalni nawiązali kontakt z jednostkami w kraju. W wyniku ustaleń policjanci zatrzymali w poniedziałek, 1 lutego - trzy osoby.

Funkcjonariusze przed godziną 1 na ulicy Przemysłowej chcieli zatrzymać do kontroli busa. Kierowca nie zareagował na policyjne sygnały i zaczął przyspieszać. Przy ulicy Jerzego wyskoczył z jadącego auta i zaczął uciekać pieszo. Został jednak szybko zatrzymany przez policjantów. Peugeotem kierował 21-latek z województwa łódzkiego. Został zatrzymany w gorzowskiej komendzie. Policjanci zabezpieczyli busa, który został skradziony z jednej z gorzowskich ulic. Tego samego dnia kryminalni w jednym z mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali 41- i 38-latka, mieszkańców województwa mazowieckiego. Podczas przeszukania zabezpieczono szereg urządzeń, które służyły do kradzieży pojazdów.

Gorzowscy śledczy podczas czynności procesowych zabezpieczyli materiał dowodowy, który ostatecznie pozwolił na przedstawienie zarzutów. Prokurator rejonowy postawił wszystkim podejrzanym zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, działającej na terenie Gorzowa od lipca 2020 roku. 41- i 38-latek będą odpowiadać za usiłowania i kradzież z włamaniem do 25 samochodów osobowych i busów, których łączna wartość to ponad 2 miliony złotych. Trzeci z mężczyzn odpowie za kradzież busa, jazdę pomimo sądowego zakazu i niezatrzymanie się do kontroli. Wszystkim grozi do 10 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora rejonowego i wszystkich tymczasowo aresztował. Sprawa jest rozwojowa.

Źródło: podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz, Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.