35-latek włamywał się do kościoła w Nowej Soli. Ukradł m.in. projektor i pamiątkowe medale!

18 luty 2021
35-latek włamywał się do kościoła w Nowej Soli. Ukradł m.in. projektor i pamiątkowe medale! KPP Nowa Sól

Nowosolscy policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za włamania do kościoła i plebanii. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży z włamaniem. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. 35-latek okazał się być poszukiwanym w celu odbycia kary prawie trzech lat pozbawienia wolności za wcześniejsze włamania.

We wtorek, 16 lutego, nowosolscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży z włamaniem do kościoła oraz plebani w Nowej Soli. W świątyni zniszczone zostały skrzynki na pieniądze oraz skradziono części wyposażenia plebanii. To drugie w ostatnim czasie tego typu zgłoszenie, jakie otrzymali nowosolscy policjanci. W piątek, 12 lutego, oficer dyżurny również otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem. Kryminalni, pracując nad tą sprawą wytypowali kilka osób mogących mieć z nią związek. Ich typowania nie zawiodły.

Podczas przeszukania mieszkania jednego z podejrzanych, funkcjonariusze odnaleźli rzeczy mogące pochodzić z kradzieży. Policjanci zatrzymali mieszkańca Nowej Soli, który jak się okazało, dwukrotnie włamał się do kościoła i do plebanii. Mężczyzna ukradł pieniądze oraz wartościowe rzeczy, między innymi projektor multimedialny, pamiątkowe medale okolicznościowe oraz różańce. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży z włamaniem.

Mężczyzna przyznał się do winy. Oświadczył również, że działał będąc pod wpływem narkotyków. Okazało się, że dodatkowo jest osobą poszukiwaną celem odbycia kary pozbawienia wolności na okres prawie trzech lat. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem dodatkowo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali część rzeczy pochodzących z włamań, które niebawem powrócą do prawowitych właścicieli.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.