Potrącony myszołów leżał na środku drogi! Zwierzęciu pomogli policjanci

23 marzec 2021
Potrącony myszołów leżał na środku drogi! Zwierzęciu pomogli policjanci Lubuska Policja

Policjanci oraz strażnik leśny z Gubina pomagali rannemu myszołowowi! Ptak miał złamane skrzydło i nie był w stanie lecieć. 

Z niecodzienną interwencją mieli do czynienia policjanci z gubińskiego komisariatu. W niedzielę, 21 marca, otrzymali bowiem zgłoszenie o leżącym na Drodze Krajowej myszołowie. Ptak najprawdopodobniej został potrącony. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, myszołów znajdował się poza drogą. Usiłował odlecieć, jednak uniemożliwiało mu to uszkodzone skrzydło.


apka nl


Na miejsce przyjechał także dzielnicowy, który tego dnia wspólnie ze strażnikiem leśnym działał na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz zwalczanie przestępstw związanych z lasem na terenie Nadleśnictwa Gubin. Funkcjonariusze zdołali pochwycić rannego myszołowa i przetransportowali go do siedziby nadleśnictwa. Dzięki wrażliwości zgłaszającego, a także pomocy funkcjonariuszy ptak trafił pod opiekę weterynarza.

Obecnie przebywa w ośrodku rehabilitacji zwierząt w Technikum Leśnym w Starościnie, gdzie będzie dochodził swoich sił.

Źródło: podkomisarz Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.