Wietrzna sobota. Strażacy z powiatu zielonogórskiego usuwali powalone drzewa (ZDJĘCIA)

27 marzec 2021
Autor: 
Strażacy z powiatu zielonogórskiego usuwali powalone drzewa Redakcja

Strażacy z Zielonej Góry i okolic usuwali powalone drzewa. Do tej pory odnotowano osiem interwencji. Silny wiatr ma występować do godzin wieczornych.

Ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem obowiązują od godziny 12:00, lecz na terenie powiatu zielonogórskiego porywy nasiliły się tuż około 16:00. Wtedy też do dyżurnego straży pożarnej wpłynęło pierwsze zgłoszenie o powalonym drzewie.

W Bogaczowie spore drzewo spadło na ulicę Dębową. Po drodze zerwało jeszcze kable energetyczne, a jego część uderzyła w pobliski budynek. Na miejsce przyjechał zastęp straży pożarnej z Zielonej Góry oraz strażacy OSP Nowogród Bobrzański.

Konar spadł także na samochód zaparkowany przy ulicy Jaskółczej w Zielonej Górze. Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzeniach auta. W międzyczasie strażacy odebrali zgłoszenia o drzewach powalonych na drogi w Przytoku, okolicach Zawady czy krajowej "27" w pobliżu Piasków.

Do godziny 19:00 zielonogórska straż pożarna interweniowała przy 8 zdarzeniach. - Głównie były to okolice północnej części miasta. Nikt nie został poszkodowany - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Gmina Trzebiechów: Strażacy reanimują osobę. "Czekamy na karetkę"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u