SMS o treści "Niezapłacony mandat karny". Policja: to oszustwo!

19 kwiecień 2021
Autor: 
SMS o treści "Niezapłacony mandat karny". Policja: to oszustwo! Lubuska Policja

Policja nigdy nie wysyła SMS-ów z poleceniem płatności za nałożony mandat karny. Dokładnie tak samo, jak służba celna nie żąda w powiadomieniu tekstowym uregulowania należności, a idąc dalej – dokładnie tak jak firmy kurierskie nie proszą o dopłatę do oczekiwanej przesyłki lub poniesienie kosztów za jej dezynfekcję. Bądźmy czujni! To nic innego jak próby oszustwa.

Pomysłowość oszustów nie jedną osobę może przyprawić o ból głowy. Przestępcy, ciągle szukają nowych sposobów, aby praktycznie nie ruszając się z domu ograbić uczciwe osoby z oszczędności, a niekiedy także zaciągają pożyczki na ich koszt. Jak uchronić się przed takim bezprawnym działaniem? Przede wszystkim, nigdy, ale to nigdy nie klikać w linki przesłane z niewiadomych źródeł.

Szczególnie w ostatnim czasie, policjanci z całej Polski otrzymują sygnały o wiadomościach SMS, w których treści adresaci proszeni są:

  • o dopłatę do zamówionej paczki.
  • o opłatę za dezynfekcję przesyłki.
  • o wniesienie opłat celnych za przesyłkę.
  • a także o uregulowanie należności za nałożony mandat karny.

Do jednej z mieszkanek powiatu sulęcińskiego trafił SMS z prośbą o uregulowanie należności za nałożony mandat karny. Na szczęście kobieta była świadoma, że ma do czynienia z oszustem i nie weszła z przesłany link. Zapewne gdyby to zrobiła, zostałaby przekierowana do witryny płatności. Ta, choć do złudzenia przypominać może znane systemy płatnicze, jest skrajnie niebezpieczną pułapką. Wpisując dane logowania do banku, w rzeczywistości trafiają one prosto do oszustów. Ci nie tracąc czasu, okradają swoje ofiary.

Źródło: starszy sierżant Klaudia Biernacka, Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Czytaj także - Poważny wypadek w Zielonej Górze. Ranny motocyklista!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u