Zielona Góra: Nielegalny biznes młodych mężczyzn. Oferowali tytoń na telefon (ZDJĘCIA)

21 kwiecień 2021
Autor: 
Nielegalny biznes młodych mężczyzn. Oferowali tytoń na telefon Fot. KAS

Akcja funkcjonariuszy KAS w podzielonogórskiej miejscowości. Funkcjonariusze przejęli 152 kg nielegalnego tytoniu. Sprzedawało go dwóch młodych mężczyzn.

Nielegalny tytoń na telefon - tak w skrócie można określić biznes dwóch mężczyzn z okolic Zielonej Góry.

- Wystarczyło zadzwonić pod wskazany w ogłoszeniu numer, by otrzymać za odpowiednią opłatą przesyłkę z nielegalnym tytoniem - informuje Beata Downar-Zapolska z Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Krajanka tytoniowa niewiadomego pochodzenia

Na trop młodych dystrybutorów wpadli funkcjonariusze lubuskiej KAS. Po ustaleniu wszystkich danych w mieszkaniu "sprzedawców" przeprowadzono dokładną kontrolę.

Mundurowi zabezpieczyli 152 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniowej i kilkanaście telefonów komórkowych, które służyły do kontaktu z klientami. Znaleziono również dokumentację bankową poświadczającą obrót nielegalnym tytoniem obciążającą też inne osoby biorące udział w nielegalnym procederze.

Teraz sprawę pod nadzorem prokuratorskim prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy. - Za tzw. paserstwo akcyzowe grozi kara nie tylko wysokiej grzywny, ale także pozbawienia wolności do 3 lat - dodaje Downar-Zapolska.

Przeczytaj też: Tragedia w Świebodzinie. Ciężarówka potrąciła kobietę. Ranna zmarła na miejscu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.