Mija pierwsza doba od zaginięcia 13 i 15-latka spod Sulechowa. Co udało się ustalić? (ZDJĘCIA)

11 maj 2021
Autor: 
Mija pierwsza doba od zaginięcia 13 i 15-latka spod Sulechowa Fot. KM PSP ZG, Redakcja

Zaginęli Filip Pasiewicz i Marek Gawryszak z Ledna koło Sulechowa. Nastolatków przez cały dzień szukało ponad 200 strażaków, policjantów i mieszkańców. Co udało się ustalić?

13-letni Filip i 15-letni Marek wyszli z domów w miejscowości Ledno około godziny 15:00. Gdy nie wrócili do wieczora, rodzice zgłosili ich zaginięcie. Poszukiwania chłopców rozpoczęły się w poniedziałek, 10 maja, około godziny 23:00.

Do akcji natychmiast skierowano wiele patroli policji z Zielonej Góry i Sulechowa. W działania zaangażowało się też 12 zastępów straży pożarnej, w tym Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Jarogniewice z psami ratowniczymi i dronami.

- Prace wodne prowadziła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego "Południe". Strażacy z Zielonej Góry i Nowej Soli wykorzystywali między innymi sonar podwodny - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Mija pierwsza doba od zaginięcia

Na chwilę obecną policja nie ma żadnych pozytywnych informacji. - Poszukiwania obejmują bardzo rozległy teren. Wspomagają nas funkcjonariusze z innych jednostek policji z województwa lubuskiego oraz okoliczni mieszkańcy. Przez cały dzień przyległe tereny patrolował również śmigłowiec - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Działania będą prowadzone także w nocy, jednak funkcjonariuszy będzie mniej. Strażacy wrócą do Ledna dopiero jutro rano.

Jeśli ktokolwiek posiada informację mogące przyczynić się do ustalenia losu nastolatków, proszony jest o kontakt pod numerem alarmowym 112 lub numerami 47 795 64 11 i 47 795 24 11.

Przeczytaj też: Pan Karol uratował kobietę z tonącego auta. Teraz sam potrzebuje pomocy

Fot. KMP ZG, KM PSP ZG, NewsLubuski.pl


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.