Ledno. Poszukiwania 13 i 15-latka nadal bez efektów. Trwa sprawdzanie Odry (ZDJĘCIA)

13 maj 2021
Autor: 
Ledno. Poszukiwania 13 i 15-latka nadal bez efektów Redakcja

Zaginęli Filip Pasiewicz i Marek Gawryszak. Chłopców z Ledna koło Sulechowa trzecią dobę szuka ponad 200 osób. Trwa przeczesywanie Odry i pobliskich lasów.

13-letni Filip i 15-letni Marek wyszli z domów w miejscowości Ledno około godziny 15:00. Gdy nie wrócili do wieczora, rodzice zgłosili ich zaginięcie. Poszukiwania chłopców rozpoczęły się w poniedziałek, 10 maja, około godziny 23:00.

Trwa trzecia doba poszukiwań

Zaginionych nastolatków codziennie poszukuje ponad 200 strażaków, policjantów, żołnierzy WOT i okolicznych mieszkańców. W akcji od początku uczestniczy m.in. Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Jarogniewice z psami ratowniczymi oraz dronami.

Działania poszukiwawcze wspierają policyjne śmigłowce z kamerami termowizyjnymi i operatorzy dronów z Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim. Akcję prowadzi również Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego "Południe", do której wchodzą strażacy z Zielonej Góry i Nowej Soli. Od czwartku, 13 maja, wspomaga ich identyczna grupa strażaków z Legnicy oraz członkowie WOPR Zielona Góra.

- Na godzinę 14:00 mamy przeszukane 2400 hektarów terenu na odcinku Ledno-Cigacice. Kilometry rzeki Odra zostały już przeskanowane sonarem podwodnym. Obszar działań jest trudny dla ratowników ze względu na duże zalesienie i podmokły, rozległy teren - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Dokładne przeszukanie Odry w Zachodniopomorskiem

We wtorek, 11 maja, psy tropiące złapały ślad w pobliżu rzeki Odra na wysokości Ledna. Pojawiła się też nieoficjalna informacja o znalezieniu przy niej bluzki, która należała do jednego z zaginionych chłopców.

W poszukiwania zaangażowano więc także policję oraz straż pożarną z województwa zachodniopomorskiego. Mundurowi sprawdzają rzekę m.in. w okolicach Szczecina oraz Polic.

- Jeśli ktokolwiek posiada informację mogące przyczynić się do ustalenia losu nastolatków, proszony jest o kontakt pod numerem alarmowym 112 lub numerami 47 795 64 11 i 47 795 24 11 - apeluje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Aktualizacja: 13-letni Filip nie żyje. Jego ciało wyłowiono z Odry


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.