Tragiczny finał poszukiwań. Z Odry wyłowiono ciało zaginionego 13-letniego Filipa z Ledna

14 maj 2021
Autor: 
Tragedia. Z Odry wyłowiono ciało zaginionego chłopca z Ledna Redakcja

Tragiczny finał poszukiwań w Lednie. Ciało 13-letniego chłopca wyłowiono z Odry w pobliżu Krosna Odrzańskiego. Wciąż trwa szukanie drugiego nastolatka.

Poszukiwania 13-letniego Filipa i 15-letniego Marka ruszyły w poniedziałek, 10 maja, około godziny 23:00. Chłopcy wyszli z domów w miejscowości Ledno i zaginęli. W działania codzienne zaangażowanych jest ponad 200 strażaków, policjantów, żołnierzy WOT i okolicznych mieszkańców. Do tej pory przeczesano już 2400 hektarów terenu i kilometry rzeki Odra.

Ciało dziecka wyłowione z Odry

W piątkowe przedpołudnie, 14 maja, pojawiła się tragiczna informacja w sprawie poszukiwań. Z Odry w okolicach Krosna Odrzańskiego wyłowiono ciało. Znaleźli je żołnierze, którzy sprawdzali teren wokół poligonu. Na miejsce od razu przyjechali krośnieńscy policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz prokurator.

Niestety potwierdził się najczarniejszy scenariusz. - Z Odry wyłowiono ciało zaginionego Filipa. Tożsamość 13-latka została potwierdzona przez rodzinę, która została otoczona opieką policyjnego psychologa - informuje nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Poszukiwania drugiego chłopca

Niezależnie od tego tragicznego zdarzenia, służby nieustannie szukają 15-letniego Marka. Dziś akcja prowadzona jest w rejonie miejscowości Pomorsko i powoli kieruje się w stronę Krosna Odrzańskiego.

Teraz przede wszystkim trwa przeszukiwanie Odry i najbliższych terenów. Strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego "Południe" z Zielonej Góry i Nowej Soli wspierani przez ratowników z Legnicy badają koryto rzeki przy użyciu sonarów. Działania na wodzie prowadzą też m.in. zawodowcy z Międzyrzecza oraz ochotnicy z Czerwieńska i Zaboru.

Obszar akcji jest trudny dla ratowników. Wszystko z uwagi na duże zalesienie i podmokły, rozległy teren. Wiele miejsc jest też trudno dostępnych.

Aktualizacja: Nie żyje zaginiony 15-letni Marek z Ledna. Jego ciało wyłowiono z Odry


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.