W wypadku ciężarówek na DK27 zginął strażak z Żar. Pomagał od 20 lat

01 czerwiec 2021
Autor: 
W wypadku ciężarówek na DK27 zginął strażak z Żar Fot. KP PSP Żary

W tragicznym wypadku na drodze krajowej nr 27 zginął strażak z Żar. Paweł Czerniak pomagał ludziom od 20 lat. Był lubianym i wielokrotnie odznaczanym strażakiem.

- 44-letni kierujący Scanią jechał z Nowogrodu Bobrzańskiego w kierunku Zielonej Góry. Nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w Mana, którym jechał 30-latek - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Jak informował naczelnik zielonogórskiej drogówki asp. szt. Andrzej Gramatyka, powodem mogło być zaśnięcie lub zasłabnięcie za kierownicą.

Zginął strażak z Żar

W wyniku poważnego wypadku śmierć na miejscu poniósł 44-letni Paweł Czerniak. Mężczyzna na co dzień pracował w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Żarach. W straży pożarnej służył od 20 lat, miał stopień starszego ogniomistrza.

- Był strażakiem lubianym i szanowanym przez kolegów i przełożonych. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzielił się podczas szkoleń, zarówno ze strażakami JRG PSP w Żarach jak również z druhami Ochotniczych Straży Pożarnych - czytamy w komunikacie KP PSP Żary.

W trakcie służby 44-latek był wielokrotnie odznaczany. W lipcu 2020 roku sam był świadkiem wypadku, gdy ciężarówka uderzyła w samochód osobowy. Wówczas udzielił pomocy medycznej poważnie rannemu 10-latkowi. Chłopiec trafił do szpitala śmigłowcem LPR, w którym po kilku dniach został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej.

Przeczytaj też: Lasy Państwowe walczą ze szkodnikami. Pomogli piloci z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u