Lasy Państwowe walczą ze szkodnikami. Pomogli piloci z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej (ZDJĘCIA)

01 czerwiec 2021
Autor: 
Lasy Państwowe walczą ze szkodnikami Fot. OSL AZL, RDLP ZG

Leśne szkodniki opanowały lubuskie lasy. W walce z owadami pomógł Aeroklub Ziemi Lubuskiej. Piloci przez kilka dni wykonywali opryski drzewostanów.

Pojedynczy owad nie jest w stanie zaszkodzić potężnemu drzewu, jednak liczna chmara może ogołocić z igieł i liści całe hektary. Ich obecność co roku sprawdzają leśnicy. Gdy jest ich zdecydowanie więcej, do akcji wkraczają samoloty.

Zabiegi agrolotnicze ruszyły pod koniec maja. Opryski wykonywano m.in. na terenie Nadleśnictwa Nowa Sól i Nadleśnictwa Krzystkowice. W trakcie akcji obowiązywały zakazy wchodzenia do lasów.

- Nasze dzielne załogi i ich niezmordowane dwupłatowce stoczyły kolejną wielodniową walkę z dębową szarańczą, czyli zwójką zieloneczką i szkodnikiem lasów iglastych barczatką sosnówką - opisuje Ośrodek Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

Przeczytaj też: Tragedia na DK27. Zderzyły się dwie ciężarówki. Jak doszło do wypadku? (ZDJĘCIA, FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u