Ktoś wypalał rośliny na posesji. Spłonęły drzewka, huśtawka i basen. Mógł spłonąć też dom...

03 czerwiec 2021
Ktoś wypalał rośliny na posesji. Spłonęły drzewka, huśtawka i basen. Mógł spłonąć też dom... KM PSP Zielona Góra

Wypalanie pozostałości roślinnych niesie za sobą wiele ryzyka. Przekonał się o tym mieszkaniec zielonogórskiej Łężycy, któremu spłonęły drzewka, huśtawka oraz basen! 

W czwartek, 3 czerwca, około godziny 14:15, dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru na terenie jednej z posesji przy ulicy Irysowej w zielonogórskiej Łężycy. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy straży pożarnej. 

Na miejscu okazało się, że podczas wypalania pozostałości roślinnych doszło do niekontrolowanego rozprzestrzenienia się ognia na okoliczne drzewka, huśtawkę oraz basen. Pożar został szybko opanowany i ugaszony. - Na szczęście ogień nie przeniósł się na budynek. - podkreślają strażacy.

Przeczytaj też: Wypadek motocyklisty w Sławie. W akcji śmigłowiec LPR!

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.