Nietrzeźwy chciał wieźć dzieci autokarem na wycieczkę. Pił podczas meczu Polska-Słowacja!

16 czerwiec 2021
Nietrzeźwy chciał wieźć dzieci autokarem na wycieczkę. Tłumaczył że pił podczas meczu Polska-Słowacja! Lubuska Policja

Policjanci ruchu drogowego kontrolowali autokar oraz kierowcę przed wyjazdem dzieci na szkolną wycieczkę. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był pod wpływem alkoholu! 

We wtorek, 15 czerwca, policjanci żagańskiej drogówki udali się do Tomaszowa, skąd wpłynęło zgłoszenie o wyjeździe dzieci na wycieczkę szkolną. Policjanci skontrolowali stan techniczny pojazdu, dokumenty oraz trzeźwość kierowcy, który pod szkołę podjechał autokarem. Niestety na urządzeniu do sprawdzania stanu trzeźwości nie pojawiły się zera.

 

Okazało się, że 52-letni kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, mając ponad 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna tłumaczył się tym, że dzień wcześniej spożywał alkohol kibicując polskiej reprezentacji w meczu ze Słowacją. Przez zaistniałą sytuację wyjazd się opóźnił.

Przewoźnik zapewnił drugiego kierowcę, który bezpiecznie zawiózł dzieci do celu ich wyjazdu. Nietrzeźwy mężczyzna stracił prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: sierżant Arkadiusz Szlachetko, Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.