Transport ADR z pękniętą tarczą hamulcową. Łotewską firmę czeka kara finansowa

24 czerwiec 2021
Autor: 
Transport ADR z pękniętą tarczą hamulcową Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Transport towarów niebezpiecznych jest ściśle regulowany, aby zapewnić bezpieczeństwo. Mimo to po drogach jeżdżą niesprawne pojazdy, jak w tym przypadku na DK92.

W środę, 23 czerwca, jeden z patroli ITD prowadził działania na drodze krajowej nr 92. Mundurowi ustawieni byli na punkcie kontroli w Wilkowie koło Świebodzina.

Podczas służby funkcjonariusze zatrzymali łotewską ciężarówkę marki Scania przewożącą towary niebezpieczne (ADR). Pojazd wracał po rozładunku z Niemiec do Łotwy.

- Podczas kontroli technicznej wykryto w ciągniku siodłowym niebezpieczną usterkę powodującą bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Okazało się, że tarcza hamulcowa w prawym przednim kole jest pęknięta - relacjonują inspektorzy.

Dowód rejestracyjny ciężarówki został zatrzymany, natomiast kierowca otrzymał zakaz dalszej jazdy. - Dodatkowo przedsiębiorca może spodziewać się kary finansowej. Grozi mu kara w wysokości 2 tysięcy złotych - informuje ITD.

Przeczytaj też: Zaginął 35-letni Michał Kołodziejski z Zielonej Góry. Szuka go policja


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u