Krosno Odrz.: 25-latka omal nie potrąciła dziecka na pasach. Teraz stanie przed sądem!

25 czerwiec 2021
Krosno Odrz.: 25-latka omal nie potrąciła dziecka na pasach. Teraz stanie przed sądem! Screen/Nagranie z monitoringu SM Krosno Odrz.

Kierująca osobówką, nie zatrzymała się przed przejściem dla pieszych i nie przepuściła pieszych znajdujących się na pasach w Krośnie Odrzańskim. Do zarzucanego czynu przyznała się 25-letnia kobieta, która podczas przesłuchania wyraziła skruchę.

Policjanci z Krosna Odrzańskiego prowadzą czynności w związku ze zgłoszeniem mieszkańca miasta, dotyczącym niebezpiecznej sytuacji, do której doszło 9 czerwca po godzinie 18 na ulicy Poznańskiej w Krośnie Odrzańskim. Mężczyzna chciał przejść wraz z dzieckiem na drugą stronę jezdni po oznakowanym przejściu dla pieszych, jednak gdy był już na środku pasów, z jego prawej strony nadjechał pojazd, którego kierowca nie zatrzymał się przed przejściem, tylko z dużą prędkością przejechał po przejściu. Gdyby nie trzeźwość umysłu mężczyzny, który w ostatniej chwili chwycił syna, mogłoby dojść do tragedii.

Nad sprawą pracowali policjanci krośnieńskiej komendy, którzy analizowali zabezpieczone zapisy z kamer, w tym z monitoringu miejskiego, a także prowadzili ustalenia, które pozwoliły im na dotarcie do osoby, której postawiono zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym w związku z nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. To 25-letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego, która podczas przesłuchania przyznała się do zarzucanego czynu, jednocześnie wyrażając skruchę.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Sprawa skierowana zostanie do sądu. Grozi jej grzywna nawet do 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Konsekwencji nie uniknie także kierowca busa, który chwilę przed zdarzeniem również nie zatrzymał się przed pasami i nie przepuścił mężczyzny wraz z dzieckiem. Czynności w tej sprawie prowadzone są przez policjantów Zespołu ds. Wykroczeń krośnieńskiej komendy.

Źródło: podkomisarz Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Przeczytaj też: Zaginął 35-letni Michał Kołodziejski z Zielonej Góry. Szuka go policja


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u