Biskup Stefan Regmunt ukarany przez Watykan po zaniedbaniach ws. nadużyć seksualnych

25 czerwiec 2021
Autor: 
Biskup Stefan Regmunt ukarany przez Watykan diecezjazg.pl

Nadużycia seksualne wobec małoletnich pod lupą Stolicy Apostolskiej. Biskup Stefan Regmunt został ukarany przez Watykan za zaniedbania w tej sprawie.

Konferencja Episkopatu Polski przekazała, że Stolica Apostolska przeprowadziła postępowanie dotyczące sygnalizowanych zaniedbań biskupa Stefana Regmunta w sprawie wykorzystania seksualnego osób małoletnich przez dwóch kapłanów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Po dochodzeniu w te sprawie Watykan postanowił ukarać biskupa. Stefan Regmunt otrzymał zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych na terenie diecezji oraz udziału w gremiach Konferencji Episkopatu Polski.

To jednak nie wszystko. Stolica Apostolska podjęła decyzję, aby biskup z prywatnych środków wspierał wydatki diecezji zielonogórsko-gorzowskiej związane z przeciwdziałaniem wykorzystaniu seksualnemu małoletnich.

"Przepraszamy tych, którzy doznali krzywdy"

Po ogłoszeniu KEP rzecznik Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze ks. Andrzej Sapieha wydał komunikat. Przekazał, że diecezja przyjmuje do wiadomości decyzje Stolicy Apostolskiej i zastosuje się do nich w tym, co dotyczy funkcjonowania diecezji.

- Przepraszamy tych, którzy doznali krzywdy na skutek zaniedbań, o jakich mowa w komunikacie Delegata KEP. Ufamy, że tego rodzaju sytuacje nie powtórzą się w przyszłości - napisał.

Przeczytaj też: Zaginął 35-letni Michał Kołodziejski z Zielonej Góry. Szuka go policja


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u