Wstrzymany międzynarodowy transport odpadów niebezpiecznych

14 lipiec 2021
Wstrzymany międzynarodowy transport odpadów niebezpiecznych Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Przewoźnik transportujący do Francji odpady niebezpieczne nie posiadał wymaganego wpisu do systemu BDO oraz wymaganego zezwolenia na transport odpadów. Pojazd, którym były przewożone odpady nie był właściwie oznakowany. Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego wszczęli postępowanie wobec przedsiębiorcy.

W poniedziałek, 12 lipca na autostradzie A2 koło Rzepina inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Słubic zatrzymali do kontroli zestaw należący do polskiego przewoźnika.

W cysternie przewożono około 24 ton towaru niebezpiecznego (ADR) z Polski do Francji. Ładunek był odpadem, a przewoźnik nie posiadał wymaganego wpisu do rejestru BDO, czyli do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami.

Kierowca nie okazał dokumentów wymaganych przy transgranicznym przemieszczaniu odpadów. Pojazd nie był też oznakowany tablicą z literą „A”, wymaganą przy międzynarodowym przewozie odpadów. Transport został wstrzymany, a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.