Policyjne kontrole w całym województwie! Prawo jazdy straciło 9 kierowców!

15 lipiec 2021
Policyjne kontrole w całym województwie! Prawo jazdy straciło 9 kierowców! Lubuska Policja

Sezon urlopowy trwa w najlepsze. Wiele osób codziennie podróżuje lubuskimi drogami w różne miejsca letniego wypoczynku. Niestety nie wszyscy pamiętają o przestrzeganiu obowiązujących przepisów i ograniczeń.

Lubuscy policjanci prowadzili działania „Kaskada” w środę, 14 lipca. Od samego rana liczne patrole funkcjonariuszy ruchu drogowego kontrolowały prędkość pojazdów na drogach całego województwa. Kierowcy, którzy nie stosowali się do ograniczeń, musieli liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania.

Efektem działań lubuskiej drogówki jest 440 ujawnionych wykroczeń, za które na sprawców nakładano mandaty karne, a także kierowano wobec nich wnioski do sądu. Kierowcy, którzy w terenie zabudowanym przekraczali dozwoloną prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę, musieli dodatkowo liczyć się z utratą prawa jazdy, a tych policjanci zatrzymali 9.

Mundurowi poza sprawdzaniem prędkości, z jaką poruszali się zmotoryzowani, kontrolowali także trzeźwość, dokumenty i uprawnienia do kierowania. Szczególną uwagę skupiali także na stanie technicznym kontrolowanych pojazdów, aby te, które zagrażają bezpieczeństwu zostały wyeliminowane z ruchu.

Kierowcy w takich wypadkach musieli liczyć się z zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i koniecznością naprawy usterki.

Czytaj także - Wstrzymany międzynarodowy transport odpadów niebezpiecznych


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.